Ticho před bouří

Bank of America 500

Dramatické vítězství Brada Keselowskeho v Talladeze umožnilo přejít sérii NASCAR Sprint Cup do další části – Eliminator Round, další kolo tří závodů, po nichž se opět čtyři jezdci už nebudou moci ucházet o titul šampiona.

Jak již bylo řečeno Elimiator Round (vyřazovací kolo) proběhne na třech tratích – Martinsville Speedway, Texas Motor Speedway a Phoenix International Raceway. Zajímavé přitom je že každá z těchto tratí je naprosto odlišná svou povahou.

Martinsville je nejkratší ovál v závodním kalendáři, měří 0,526 míle (847 metrů), Texas je oproti tomu velmi rychlá „jeden-a-půl-mílovka“ a Phoenix je jeden míle dlouhý ovál s doglegy.

Sprint Cup se přitom na tyto tratě letos podívá již po druhé. V Martinsville vyhrál Kurt Busch (momentálně v průběžném pořadí 15.), ve Phoenixu vyhrál Kevin Harvick (In-Chase 2.) a v Texasu zvítězil Joey Logano (In-Chase 1.). Kdyby se tenkráte rozhodovalo jako se rozhodne nyní, tak by díky výhrám postoupil Logano a Harvick, na body by postoupil Gordon (In-Chase 5.) a Kenseth (In-Chase 4.).

Oproti tomu si nejméně bodů z jarních závodů odnesl Keselowski (In-Chase 3.), Hamlin (In-Chase 8.), Harvick (In-Chase 2.) a Newman (In-Chase 6.)

Pokud se podíváme na traťové statistiky, tak v Martinsville by měl mít nejvíce šancí na výhru Jeff Gordon, neboť právě on má z aktivních jezdců (ještě společně s Jimmiem Johnsonem) nejvíce výher – 8. V Texasu má nejvíce výher Carl Edwards – 3, opět stejně jako Johnson, který už se letos šampionem nestane a ve Phoenixu s výhrami vede Kevin Harvick – 5.

Princip bude i v tomto finálním kole stejný, jezdec, který závod vyhraje, postupuje naprosto automaticky, tři jezdci si tedy mohou pojistit svou účast a zbyde pouze jedno místo pro jezdce s nejvíce body. Důležitý bude doslova každý bod.

Finální čtyřka se potom utká o titul šampiona v Miami.

Osm jezdců In-Chase dle současného průběžného pořadí (nicméně všem jezdců bylo vyrovnáno skóre na 4000 bodů): 

Joey Logano

Kevin Harvick

Brad keselowski

Matt Kenseth

Jeff Gordon

Ryan Newman

Carl Edwards

Denny Hamlin

Napsat komentář