Stewart: „Je to ten správný čas na změnu.“

Je to oficiální. Tony Stewart, trojnásobný šampion nejvyšší série NASCAR Sprint Cup oznámil svůj odchod do důchodu. NASCAR se tak po rozloučení s legendou Jeffem Gordonem, který kroutí svou finální sezónu letos, bude muset otřepat z odchodu dalšího významného jezdce. 

Během středeční tiskové konference oznámil čtyři a čtyřicetiletý Stewart, že sezóna roku 2016 pro něj bude tou poslední v nejvyšší sérii NASCAR. Ve voze s číslem 14 jej nahradí (jak předchozí spekulace říkaly) Clint Bowyer. Stewart ale nezmizí úplně. Nadále zůstává spolumajitelem týmu Stewart-Haas Racing a dle jeho slov bude nadále působit v jiných sférách motorsportu. Jak totiž víme, závodění je pro Stewarta vším.

„Bylo to na sto procent moje rozhodnutí.“ Řekl Stewart. „Nebyl zde tlak ze strany jiné osoby. Tam to spíše bylo naopak. Mnoho lidí se mi snažilo moje rozhodnutí rozmluvit. Tohle je prostě scénář, na který dojde v životě každého závodníka. Je to ten správný čas na změnu, každý v hloubi duše ví, když přijde ten správný čas na další krok.“ Svěřil se Stewart.

Nadále tak Stewart bude působit v závodech Modifieds (automobilová motokrosová série) a podle všeho by se měl i nadále účastnit závodů nižších sérií NASCAR – Camping World a Xfinity. Stewart tak nepůjde ve stopách Jeffa Gordona, který závodění téměř definitivně pověsí na hřebíček po této sezóně. Ale ani on se nebrání skutečnostem, že se během jistých exhibic posadí do závodního vozu.

Stewartova pozornost se navíc stáčí k F1, kde společně s Genem Haasem budují tým. „Jsem nadšený z toho, co nás v budoucnu čeká, spolupráce s Genem je úžasná.“ Haas oproti tomu pěje chválu na Stewarta: „Realita je taková, že Tony přinesl ten talent, já měl základy, ale bez Tonyho bychom nikdy nebyli tím skvělým týmem jakým jsme.“

Připomeňme se něco málo z úspěchů, které Tony Stewart během své kariéry nasbíral:
Šampion série NASCAR Winston Cup pro rok 2002
Šampion série NASCAR Nextel Cup pro rok 2005
Šampion série NASCAR Sprint Cup pro rok 2011

Vítězství prestižního závodu Brickyard 400 v letech 2005 a 2007
Vítězství exhibičního závodu All-star race v roce 2009

Šampion série IROC 2006
Šampion série Indy Racing League 1997
Šampion série USAC National Midget 1994

Záznam konference:

Napsat komentář