Štatistické okienko #26: Richmond Raceway

Kevin Harvick sa dorovnal Buschovi a stal sa prvým jazdcom, ktorý vo voze NextGen vybojoval dve výhry v rade. Nielen to, ale omnoho viac ponúkol víkend v Richmonde.

NASCAR CUP SERIES (Federated Auto Parts 400)

Kevin Harvick vyhral v Richmonde prvýkrát od 2013 a ôsmykrát v kariére si pripísal back-to-back výhru.

Harvick 60. výhrou v NCS vyrovnal na 9. mieste Kylea Buscha a stal sa desiatym pretekárom so 60 výhrami v Cup Series.

• Druhý Christopher Bell získal svoj siedmy TOP5 v sezóne, čím vyrovnal zápis z minulého roka.

• Tretí Chris Buescher vybojoval najlepší finiš pre RFK Racing mimo superspeedway či klasický okruh od Bristolu 2016, keď Stenhouse Jr. skončil na druhom mieste.

• 222 kôl vo vedení je štvrtý najvyšší počet v jedných pretekoch pre Joey Logana (maximum 234, Martinsville 2020). Zároveň si pripísal prvýkrát v sezóne tri TOP10 za sebou.

Martin Truex Jr. skončil mimo TOP5 v Richmonde prvýkrát od jesene 2018 po sérii siedmych umiestnení v najlepšej päťke v rade.

• Deviatym miestom Kyle Busch ukončil sériu ôsmych finišov mimo TOP10 a bolo to jeho prvé umiestnenie v najlepšej desiatke od Gateway.

• Počas green-flag pit stopov sa Cole Custer ocitol vo vedení počas dvoch kôl. V prvých 23 pretekoch sezóny viedol jedno (Talladega).

Ross Chastain sa stal desiatym jazdcom sezóny, ktorý vyhral aspoň päť segmentov. Prvýkrát vo svojej NCS kariére vyhral Stage 1.

Prečítajte si aj: Harvick prvým back-to-back víťazom v NextGen aute

GettyImages-1414859700

NASCAR TRUCK SERIES (Worldwide Express 250 for Carrier Appreciation)

Chandler Smith vybojoval tretiu výhru v sezóne, čo je jeho nové kariérne maximum. Jeho 176 kôl vo vedení výrazne prekonalo jeho doterajšie maximum – 71 v Knoxville 2021.

• Víťaz kvalifikácie Ty Majeski sa prepadol na tretie miesto, no viedol v kariérnom maxime 73 kôl (predošlým bolo 71 na IRP pred dvoma týždňami).

• Šiesty Taylor Gray získal v 11. štarte svoj najlepší finiš v kariére.

Zane Smith pokračuje v postupnosti TOP10 finišov v jednej sezóne. V 2020 ich mal 13, vlani 14 a tento rok sa dostal už na 15.

Prečítajte si aj: Chandler Smith po Richmonde s kariérnym maximom

GettyImages-1414714442

zdroj: twitter.com/joe_srigley, twitter.com/DustinAlbino

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Štatistické okienko #26: Richmond Raceway […]

Napsat komentář