Štatistické okienko #13: Kansas Speedway

NASCAR Camping World Truck Series Heart of America 200 - Qualifying

Kým sobota bola pokojnou, nedeľa priniesla zaujímavý záver a dramatický finiš na cieľovej čiare. Čo nám celý víkend v Kansase ponúkol v reči tradičných štatistík?

NASCAR CUP SERIES (AdventHealth 400)

• Len druhýkrát v histórii Cup Series ponúklo 13 úvodných podujatí jedenásť rôznych víťazov. Predtým to bolo v roku 2003 a práve včerajší víťaz Kurt Busch, je jediným, ktorý bol v tejto jedenástke v oboch prípadoch.

Víťaz druhého segmentu nakoniec finišoval v pretekoch mimo TOP10 v ôsmych z 13 úvodných podujatí (Kurt Busch vyhral).

• Kurt Busch pripísal len siedmu výhru v NCS pre auto číslo 45, zároveň prvú od roku 1964 (LeeRoy Yarborough vyhral na Greenville-Pickens Speedway).

Kurt Busch si pripísal prvú výhru vo farbách 23XI Racing, na konte tak má výhru v NCS s piatimi rôznymi tímami a štyrmi značkami. Zároveň viedol v pretekoch 102 kôl, čo je viac, než mal tím 23XI Racing počas celého doterajšieho pôsobenia v NASCAR (60 štartov).

Kyle Larson strávil v čele 27-32 kôl v štyroch z piatich posledných pretekov (Darlington, 19 kôl).

• Štvrtý Denny Hamlin vybojoval len druhý TOP5 a TOP10 finiš v sezóne. Zároveň to bolo jeho 200. umiestnenie v TOP5 v NASCAR Cup Series.

Christopher Bell zaznamenal štyri TOP10 v posledných piatich pretekoch, všetko to boli umiestnenia na siedmom a lepšom mieste.

• Pre Rossa Chastaina to bol ôsmy finiš v najlepšej desiatke, čím vyrovnal svoj zápis z minulej sezóny.

Ricky Stenhouse Jr. vybojoval svoj tretí TOP10 v rade, čo sa mu pri jeho 341 Cup Series štartoch podarilo len druhýkrát.

Prečítajte si aj: Dramatický záver priniesol jedenásteho víťaza

GettyImages-1397425984

NASCAR TRUCK SERIES (Heart Of America 200)

Zane Smith si pripísal tretiu výhru v prvých ôsmych pretekoch sezóny. Na svojom konte tak má rovnaký počet víťazstiev ako v jeho prvých 46 kariérnych štartov.

Smith zároveň strávil vo vedení najviac kôl v jedných pretekoch v kariére (108), predošlým maximom bolo 65 kôl vlani na jeseň v Martinsville.

Ty Majeski si druhým miestom pripísal svoj najlepší výsledok v Truck Series. #66 má tri TOP5 v ôsmych podujatiach sezóny.

Hailie Deegan sedemnástym miestom vyrovnala svoj najlepší finiš v sezóne (Daytona).

Prečítajte si aj: Pokojná sobota s treťou výhrou Smitha

NASCAR Camping World Truck Series Heart of America 200

zdroj: twitter.com/joe_srigley, twitter.com/DustinAlbino

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář