Štatistické okienko #11: Dover Motor Speedway

Betónová „Monster Mile“ ponúkla zaujímavé súboje. Pre výhry si prišli v Xfinity Series Josh Berry a v Cup Series Chase Elliott, ktorý zvládol pondelkový dojazd. Práve pre dážď a posunutie programu dnes tradičné štatistiky netradične v utorok. 

NASCAR CUP SERIES (Duramax Drydene 400)

• Chris Buescher vybojoval prvú svoju pole position v kariére. Zároveň je to pre RFK Racing prvý štart z najvyššej pozície po piatiach rokoch a prvý mimo superspeedway od Texasu 2013.

• Už osemkrát v tejto sezóne sa stalo, že jazdec prišiel počas pretekov o svoju pneumatiku. V Doveri táto smola postihla Hamlina a Allmendingera.

Chase Elliott vybojoval svoje prvé oválové víťazstvo od zisku titulu šampióna v 2020. V Doveri to bola jeho druhá výhra v kariére, čím sa „Monster Mile“ stala prvou traťou, na ktorej má viac ako jednu výhru.

• Elliottova výhra znamená, že Hendrick Motorsports sa stal prvým tímom v sezóne, ktorý má na víťaznej listine štyroch rozdielnych jazdcov.

Ricky Stenhouse Jr. vyrovnal svoj najlepší výsledok s JTG Daugherty Racing. Druhé miesto je jeho najlepším výsledkom od vlaňajších pretekov na prašnom povrchu v Bristole.

Ross Chastain tretím miestom vylepšil svoju sériu, momentálne má sedem TOP5 v posledných deviatich podujatiach.

Kyle Busch síce skonči až siedmy, no viedol 103 kôl, čo je najviac od jesenných pretekov v Bristole 2020.

Erik Jones zaznamenal prvýkrát TOP10 v dvoch pretekoch po sebe od prechodu do Petty GMS.

Justin Haley strávil vo vedení 19 kôl. V predošlých 46 NCS štartoch, vrátane víťaznej Daytony v 2019, ich mal spolu šesť.

• Najvyššie postaveným jazdcom Penske Racing bol Ryan Blaney na 26. mieste. Je to prvýkrát od Martinsville 2015, čo mal tento tím, mimo superspeedway, všetky tri autá na miestach mimo TOP25.

Prečítajte si aj: Pondelkový dojazd v Doveri korisťou Elliotta

Elliott MileTheMonster

NASCAR XFINITY SERIES (A-Game 200)

Josh Berry vybojoval svoju tretiu výhru v kariére. V dvoch štartoch v XS na „Monster Mile“ finišoval na prvej a druhej priečke.

• Po piatich finišoch mimo TOP10 vybojoval Justin Allgaier druhé miesto. Ide o jeho ôsme pódium v Doveri v posledných deviatich pretekoch.

Noah Gragson si vyjazdil bonus 100,000 dolárov v rámci Dash4Cash a so šiestym bonusom v kariére vyrovnal maximom Elliotta Sadlera.

JR Motorsports skončil so štyrmi autami v TOP5, čím sa stal len druhou organizáciou, ktorej sa to v XS podarilo. Prvou bol Joe Gibbs Racing v Darlingtone 2013.

AJ Allmendinger naďalej zostáva posledným pretekárom, ktorý skončil vo všetkých pretekoch sezóny v TOP10. Rovnako je jediným, ktorý absolvoval kompletný počet kôl sezóny.

• 59 kôl vo vedení bolo pre Brandona Jonesa najviac v jedných pretekoch od podujatia vo Fontane pred dvoma rokmi.

Ryan Sieg vybojoval svoj siedmy finiš v TOP10 v tejto sezóne, čo je rovnaký počet, aký mal za celý minulý rok.

Prečítajte si aj: Nadvláda JR Motorsports v TOP5 na Monster Mile

GettyImages-1394659662-scaled

zdroj: twitter.com/joe_srigley, twitter.com/DustinAlbino

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Štatistické okienko #11: Dover Motor Speedway […]

Napsat komentář