Sammy Smith ovládol Bristol a oslavuje dva tituly

Mladík Sammy Smith zažil vo štvrtok perfektný večer na Bristol Motor Speedway. Smith nielenže vyhral preteky Bush’s Beans 200, ale druhýkrát v rade získal titul šampióna ARCA Menards Series East, ako aj korunu Sioux Chief Showdown.

Aj keď bol Smith nadšený z úspechov, primárne sa sústredil na to, aby sezónu East Series ukončil víťazstvom, ktoré takmer narušil jeho tímový kolega Brandon Jones počas green-white-checkered reštartu. „Bolo to ťažké,“ povedal Smith o poslednom reštarte. „Všetci títo chalani priniesli naozaj rýchle auto a bez nich by som to nedokázal. Bol to ťažký reštart, ale som rád, že sme to zvládli.“

Od začiatku sezóny 2022 na New Smyrna Speedway ani jeden jazdec nedokázal konzistentne dosiahnuť tempo, ktoré stanovil Smith. V siedmich pretekoch dosiahol päť víťazstiev a viedol takmer 800 kôl. Nikdy neskončil mimo TOP5, pričom jeho najhorším výkonom v sezóne bolo piate miesto na Dover Motor Speedway. Smith preniesol svoju efektivitu aj do Sioux Chief Showdown. Aj keď výhry neboli také časté, Smithovi sa podarilo navštíviť Victory Lane pri štyroch rôznych príležitostiach a v každých pretekoch sa umiestnil v TOP5.

Jedným z mála, ktorí dokázali potrápiť Smitha, bol Brandon Jones, ktorý videl perfektnú príležitosť potenciálne predbehnúť svojho tímového kolegu a získať svoje štvrté tohtoročné víťazstvo v ARCA Menards Series po tom, čo Ashton Higgins havaroval a preteky dostal do záverečného dvojkolového šprintu. Jones vedel, že má pri reštarte jedinú šancu, ale nakoniec nedokázal prinútiť svoje auto, aby sa predralo do čela. Napriek tomu, že bol sklamaný z druhého miesta, považoval večer za úspešný a verí, že poznatky získané zo štvrtka budú prospešné pre piatkových večerných pretekoch v NASCAR Xfinity Series.

Sammy Smith poďakoval všetkým v Joe Gibbs Racing a Kyle Busch Motorsports, ktorí mu pomohli byť konkurencieschopným každý jeden víkend, ale povedal, že cieľom do konca sezóny je priniesť domov čo najviac víťazstiev v ARCA aj Xfinity Series.  „Tieto dva tituly šampióna znamenajú veľa, ale nebolo by to rovnaké, keby sme preteky nevyhrali. Všetci títo chlapci tvrdo pracovali celú sezónu a som rád, že sa nám to podarilo,“ povedal Smith.

ARCA-checkered-Bristol sammySmith ARCA win

fotografie: twitter.com/sammysmithSS

Napsat komentář