Rookies 2018 – William Byron

I v letošní sezóně, v rámci nejvyšší soutěže, budeme mít možnost sledovat nováčky, kteří si vůbec poprvé odkroutí plnou sezónu. Jedním z nich je i William Byron, který usedne do vozu s číslem 24 týmu Ricka Hendricka.

Celým jménem William McComas Byron II se narodil 29. listopadu 1997 v Charlotte, Severní Karolíně. Svou závodní kariéru si naplánoval v šesti letech, kdy v televizi spatřil závody Stock Car. Jeho první závodní krůčky byly skrze simulátor iRacing, na kterém dosahoval velkých úspěchů a tak jeho otec začal hledat způsob, jak ho usadit do skutečného závodního auta. Poprvé začal mladý Byron závodit v sérii Legends a později v roce 2015 ho přivítala odnož NASCAR K&N Pro Series.

byron 1

Ještě téhož roku 2015 byla na podzim oznámena spolupráce s týmem Kyle Busch Racing, který zaštítí jeho první plnou sezónu v sérii trucků. V roce 2016 tak Byron pravidelně usedal do Toyoty Tundry s číslem 9, s kterou nasbíral sedm výher a v rámci šampionátu skončil na pátém místě.

V roce 2017 přesedlal do týmu Hendrick Motrosports, s kterým ho čekala první plná sezóna v sérii Xfinity. Jeho prvním závodem byla zahajovačka v Daytoně, první výhra přišla ve čtrnáctém závodě sezóny v Iowě, na kterou navázal výhrou závodu patnáctého v Daytoně a další dojezdy jej katapultovaly do čela tabulky. Do posledního závodu nastupoval v rámci Play Off jako žhavý kandidát na vítěze šampionátu, což se mu nakonec s dojetím na třetím místě podařilo.

Byron 2

bYRON

Možná právě pro tento úspěch se Rick Hendrick rozhodl posunout mladou a nadějnou krev o kus dál, posadit ho do legendárního vozu s číslem 24 a vpustit do nejvyšší soutěže NASCAR.

#24 William Byron 2018 Axalta

Napsat komentář