Rookies 2018 – Darrell Wallace Jr.

NASCAR: Media Day

Svoji první plnohodnotnou sezónu v nejvyšší lize NASCAR si odkrouží alabamský rodák Darrell Wallace Jr. Do svého týmu ho angažoval sám Richard Petty. Stane se tak prvním afroameričanem, který se zúčastní kompletní sezóny od roku 1971, kdy se po oválech proháněl Wendell Scott. 

Darrell se narodil 8. října 1993 v městečku Mobile a vyrůstal nedalo charllotského oválu v Concordu. Od svých devíti let se účastnil lokálních závodů buginek Bandolero a Legends car. V roce 2005 se mu povedlo vyhrát pětatřicet závodu ze čtyřice osmi vypsaných. 12ss1TKP11671-lgDalší kroky vedly do série K&N Pro East, kde se zúčastnil třech kompletních sezón. Během nich si připsal šest výher. V celkovém pořadí skončil nejlépe v ročníku 2011 na druhém místě. Tyto úspěchy pak přinesli podpis smlouvy s týmem Joa Gibbse o roli testovacího jezdce. darrell-wallace12Díky tomu se dostal do týmu Kyla Busche v sérii Trucků a absolvoval s ním dvě plnohodnotné sezóny 2013 a 2014. Kyle Busch Motorsport patři ve třetí lize k nejúspěšnějším stájím, takže o kvalitní výsledky nebyla nouze. Připsal si šest výher, z toho jednu na prašném oválu v Eldoře. Celkově se nejlépe umístil na třetím místě v pořadí jezdců.4a36705557e4be6a1f881222c82ccc89V týmu Joa Gibbse to k žádnému postupu do vyšších sérií nevypadalo, tak podepsal smlouvu u Jacka Rousche a absolvoval s ním dvě a půl sezóny v sérii Xfinity. Nikdy se mu však nepovedlo vyhrát, získal „pouze“ šest TOP 5 dojezdů.

Během závodu v Kansasu se zranil Aric Almirola. Tým Richarda Pettyho hledal náhradu, na dva závody vybral Regana Smitha a poté se rozhodl pro mladšího Darrella. Zúčastnil se čtyř závodů a nejlépe dokončil v Kentucky na jedenáctém místě. „Bubba“ se legendě NASCAR závodů zalíbil natolik, že s ním podepsal smlouvu na nadcházející ročník. Aric Almirola totiž přestupuje k týmu Stewart-Haas Racing jako náhrada za Danicu Patrick. Snímek obrazovky 2017-12-10 v 10.36.05

Napsat komentář