Rookies 2017 – Gray Gaulding

KBM-Gray-Gaulding-main.jpg.main

Posledním nováčkem letošní sezóny je osmnáctiletý Gray Gaulding. Budeme ho moci vidět v tři a třiceti závodech Monster Energy Cupu ve voze Toyota #23 BK Racingu.

Gray Gaulding, narozen 10. února 1998 v Colonial Heights, se do světa rychlých kol dostal už ve čtyřech letech, kdy závodil na motorce. Ve svých deseti letech přesedlal na dvoustopá vozidla do série Bandolero cars. O dva roky později už porážel své soupeře v NASCAR Legends Division, kde se stal i celkovým vítězem.

Přes všelijaké lokální soutěže se v roce 2013 přesunul do K&N Series East a dokončil ho na sedmé pozici. Následující rok svůj celkový výsledek vylepšil na třetí místo.

gray-gaulding-bristoljpg-a34aaac8b1e3fe86

Za poslední dva roky se zúčastnil několika málo závodů Camping World Truck Series a Xfinity Series. Největším úspěchem je čtvrté místo z Canadian Tire Motorsport Parku.

Gray-Gaulding-No.-60-Krispy-Kreme-Doughnuts-Ford-Mustang

Na sklonku loňské sezóny se poprvé objevil ve Sprint Cupu v týmu Circle Sport. Ze tří naplánovaných závodů dva nedokončil díky poruše vozu a do jednoho se ani nekvalifikoval. Snad jeho první, téměř kompletní, sezóna bude lepší. Gauldinga uvidíme až ve druhém závodě, díky nedostatečným zkušenostem s vozem na superspeedways tratích mu nebyl povolen start v Daytoně.

C29q3LAXgAUSA9I

Napsat komentář