Rookies 2017 – Erik Jones

erik

V souboji o titul nováčka roku letos uvidíme i další známé jméno z nižších sérií, Erika Jonese. Na něho vsadil tým Furniture Row, který závodní pole obohatí o druhý vůz Toyota s číslem #77. Ten už druhou sezónu využívá spolupráce s týmem Joa Gibbse.

Na to, že je Erikovi teprve dvacet let, ve světě nejvyšších sérií NASCAR se pohybuje už několik sezón. Rodák z michiganského Byronu dostal první příležitost v roce 2012, kdy se objevil v několika závodech ARCA Series. V prosinci téhož roku si připsal výhru v prestižním závodě Super late model Snowball Derby na Five Flags Speedway.

Erik5

Zde si ho všiml Kyle Busch a o rok později mu zajistil vůz na pět startů v Camping World Truck Series. Hned v tom pátém se přitom dočkal výhry. Stal se tak nejmladší vítězem CWTS, bylo mu sedmnáct let, pět měsíců a osm dní. Díky svému věku se však nadcházejí sezónu nemohl účastnit závodů na Superspeedway tratích a připsal si pouze dvanáct startů, které dokázal přetavit hned ve tři výhry (Iowa, Las Vegas a Phoenix).

Lucas Oil 150

Sezóna 2015 se už nesla v duchu souboje o titul. Tři výhry a jedenáct TOP5 umístění přineslo Erikovi titul šampiona a nováčka roku.

erik2

Svůj talent dokázal i v Xfinity Series, kdy se z první výhry radoval hned v devátém závodě, a to na oválu v Texasu. Zde porazil i zvučná jména jako Brad Keselowski, Dale Earnhardt Jr. či Denny Hamlin. V minulém roce usiloval o titul šampiona, probil se až do poslední části vyřazovacích soubojů Chase, ale nepovedený závod v Homesteadu ho odsunul až na čtvrté místo.

erik1

Debut ve Sprint Cupu si odbyl netradičně, náhradou Dennyho Hamlina v závodě v Bristolu. Hamlin trpěl bolestí krku a během červené fáze, díky nepřízni počasí, přenechal vůz Jonesovi. První regulérní start si připsal o několik týdnu později v Kansasu, jako náhrada za zraněného Kyla Busche. Ke konci sezóny se  za volant usadil ještě dvakrát, díky distancovanému Mattu Kensethovi.

erik-jones-051015-ftr-gettyjpg_1mc27f4s881y01l4zv0z8cuj33

Na nadcházející rok se tým Furniture Row rozhodl nasadit dva vozy a díky podpoře Joa Gibbse se do něho posadí právě Jones. On a Daniel Suárez získali místo v kvalitních týmech a tak se dá očekávat, že i právě oni se zaslouží o zajímavou a napínavou sezónu.

77five-hour-energy-jones-frrpr

Napsat komentář