Rookies 2017 – Corey LaJoie

Lajoe

Na částečný úvazek se letos bude v nejvyšší soutěži NASCAR prohánět i Corey LaJoie. Pětadvacetiletý rodák z Kannapolis v Severní Karolíně přitom svůj debut v nejvyšší sérii již absolvoval a to v roce 2014. 

Pokud se vám jméno LaJoie zná povědomé, tak se nemýlíte Corey je totiž synem dvojnásobného šampiona dnešní Xfinity. Randy LaJoie po dvakrát kraloval sérii za doby Busch Series a také byl vývojářem pro tým Richard Petty Motorsports.

Corey svou kariéru závodního jezdce zahájil v roce 1996 na soutěžích v motokárách. Po nemalé dávce výher se přesunul do INEX Bandolero Series (2003), v roce 2005 začal závodit v Legends Cars a o rok později zavítal také do Aaron´s Pro Challenge Series, kde vyhrál celkem deset z dvanácti závodů.

corey

Následující roky strávil v UARA-Stars Late Model Touring Series, kde opět sbíral úspěchy a v roce 2009 okusil sérii Camping World East Series (dnešní K&N Pro Series East), debut v této sérii si odbyl na Thompson Speedway. Tato série ho držela následující tři roky.

Už v roce 2012 byl ale jmenován do třídy NASCAR budoucích jezdců NASCAR jako takového. A v roce 2013 už jej čekal debut v Xfinity, v Miami pro tým Richarda Pettyho, ale díky zapletení se do nehody skončil až na 34. příčce. Stejného roku si stihl zazávodit ještě v sérii ARCA.

corey2

V roce 2014 ho čekal debut v nejvyšší soutěži v Loudonu s týmem Randy Humphrey Racing. Po přestávce se do nejvyšších soutěží NASCAR vrátil minulého roku, kdy si zazávodil v sérii Xfinity. Letos to potom bude částečný úvazek v týmu BK Racing, sledovat ho můžete tedy ve vybraných závodech ve voze s číslem 83.

Napsat komentář