Rookies 2016 – Jeffrey Earnhardt

Dollar General 300 - Practice

Posledním z letošních nováčků, kterého nám ještě zbývá představit, je Jeffrey Earnhardt. I ten si odbude svou první kompletní sezónu v nejvyšší sérii a rozšíří tak výraznou stopu rodu Earnhardtů v NASCAR o dalšího člena.

Jeffrey Earnhardt se narodil 22. června 1989 (26 let) v Severní Karolíně jakožto prostřední syn bývalého závodníka NASCAR Kerryho Earnhardta. Celkově se jedná již o pátého člena této rodiny, který má možnost v nejvyšší sérii NASCAR závodit.

Do oválových závodů NASCAR vstoupil v roce 2007, tehdy se jednalo o jednu z nižších sérií Busch East Series, kde v první sezóně skončil na pátém místě. Stal se navíc hned nejpopulárnějším jezdcem série. Vítězství v tomto roce slavil ještě o rok mladší Joey Logano. Zde strávil Jeffrey i následující rok, tam mu ale patřilo až patnácté místo kvůli vynechání několika závodů.

V sezóně 2008 již přišlo první nakouknutí do těch nejvyšších sérií NASCAR, absolvoval tři závody v Nationwide Series s nejlepším umístěním na 24. místě. Jeho kariéra v následujících letech byla spojena s týmem Richard Ware Racing, kde dostal příležitost v několika závodech Nationwide série a zároveň měl v roce 2011 absolvovat celou sezónu v CWT. K tomu ale nakonec nedošlo a on nastoupil pouze do pěti závodů, sezónu ale odstartoval nadějně, v zahajovacím závodě v Daytoně obasdil sedmé místo. Ještě v témže roce byl součástí týmu Rick Ware Racing také pro závod 24 Hours of Daytona, kde se svými kolegy obsadil 25. místo.

Jeffrey Earnhardt během závodů trucků v sezóně 2011

Jeffrey Earnhardt během závodů trucků v sezóně 2011

První opravdovou příležitost v Nationwide sérii dostal Earnhardt až v roce 2013, kdy absolvoval přibližně polovinu závodů. Tou dobou byl již součástí týmu Go Green Racing a na jeden závod si ho ale vypůjčil JR Motorsports.

Jediná kompletní sezóna Jeffreyho Earnhardta v kariéře se datuje na rok 2014. Přestoupil do týmu JR Motorsports a absolvoval všechny závody v kalendáři. Nejlepší umístění vybojoval v Bristolu, kde mu patřila dvanáctá příčka a jedná se tak o jeho nejlepší výsledek v kariéře Xfinity Series. V celkové klasifikaci se Earnhardt umístil na osmnáctém místě.

Rok 2015 přinesl kromě šesti závodů Xfinity série hlavně také debut v sérii nejvyšší. Pro tým Go FAS Racing za volantem Fordu Fusion dostal příležitost v Richmondu a New Hampshire. Poprvé skončil na 40. místě, to dokázal napodruhé vylepšit na 35. příčku.

Pro rok 2016 se tým Go FAS Racing rozhodl nasadit Earnhardta do skoro celé sezóny, bude mít tedy možnost porvat se o titul nováčka roku. Nahrazen bude pouze na restrictor plate tratích, kde do vozu č. 32 usedne veterán Bobby Labonte.

Vůz pro rok 2016 | Foto: motorsports.com

Vůz pro rok 2016 | Foto: motorsport.com

Napsat komentář