Ron Hornaday Jr. se vrací do Sprint Cupu

Čtyřnásobný šampion (1996, 1998, 2007, 2009) a stále aktivní jezdec série Camping World Truck se v roce 2015 ukáže i v nejvyšší sérii Sprint Cup, kam se vrací poprvé od roku 2003. V minulosti toho moc v nejvyšší sérii NASCAR nepředvedl (prozatím si odkroužil pouze čtyřicet pět závodů), ale o Ronových kvalitách není pochyb. Pod jakým číslem a s jakým týmem ho můžeme hledat na startu v Daytoně?

Ron Hornaday Jr. se naplno věnuje především sérii Camping World Truck, ve které je velmi úspěšný. Během sedmnáctileté kariéry nasbíral již přes padesát vítězství a stále dokáže ve svých padesáti šesti letech držet krok s nejlepšími a mnohem mladšími jezdci. Možná právě proto, se Ronovi pro letošní rok naskytla velice lákavá nabídka, a to závodit v sérii Sprint Cup. Ron Hornaday Jr. nabídku přijal, jezdit  bude v týmu The Motorsports Group a pilotovat bude Chevrolet s číslem #30. Pro Rona je to příležitost ukázat, že jeho talent a zkušenosti nejsou k zahození. Jeho Crew Chief zatím není znám.

Jsme rádi, že se Ron Hornaday upsal Motorsports Group,“ řekl TMG majitel Curtis Key. „Jeho zkušenosti a znalosti jsou přesně to, co potřebujeme pro náš první rok ve Sprint Cup Series.

K celé situaci se vyjádřil i samotný Ron Hornaday Jr.: „Jsem rád, že jsem podepsal smlouvu s Curtisem Keyem a celou TMG organizací pro 2015 NASCAR Sprint Cup sezónu. Tento tým pracuje opravdu tvrdě mimo sezónu a snaží dobře připravit vozy pro Daytonu i zbytek sezóny. Doufám, že budu přínosem pro tento začínající tým.

O hlavním sponzorovi se stále jedná.

WinStar World Casino 400

Napsat komentář