„Pro mě jsou změny příznivé,“ říká Earnhardt Jr.

010515-FOX-Sports-Exclusive-AS-PI.vresize.1200.675.high.43

Není žádným tajemstvím, že se celé týmy i samotní jezdci pilně připravují a seznamují se s novými podmínkami, do kterých zapadá i zkouška řízení upravených aut. Do „o pár koní sníženého“ závoďáku usedl i Dale Earnhardt Jr. A co nejen o této změně říká? 

Ještě jednou si připomeňme onu změnu ohledně snížení počtu koní pod kapotami vozů NASCAR. Do nové sezóny budou vozy ochuzeny o cca 125 koní. Z původních 850 (je uváděno i 900) na 725 a beze změny nezůstane ani aerodynamický přítlak.

Dale Earnhardt Jr., který v minulém roce nezahálel a vyhrál hned čtyři závody o balíčku změn říká, že přesně zapadá do jeho stylu. „Pro mě jsou změny příznivé.“ Řekl a dodává: „Myslím, že nejsem jediný, komu změny vyhovují a určitě budou sedět i ostatním klukům. Mám-li být upřímný, podobně jsme se chovali u několika závodů v minulém roce, jen tedy bez toho motoru.“ O novém motoru Earnhardt Jr. řekl: „Ten rozdíl je znát, ale po chvíli si zvyknete a zapomenete, že máte vlastně méně koní než v minulém roce.“

Na závěr rozhovoru pro společnost Fox Earnhardt Jr. dodal, že si myslí, že změna počtu koní proběhla nenásilně a do balíčku změn zapadla bez obtíží. Stěžovatelé se tedy z řad jezdců pravděpodobně (ještě) neozvali.

NASCAR prý nyní přemýšlí ještě nad trochu „exotičtějšími“ změnami, které ale letos již nebudou zavedeny. Samotní jezdci totiž podali návrhy na úpravy vozů. Mimo jiné i návrh na změnu zadního spoileru, který tým Earnhardta Jr. také vyzkoušel a jeho vlastnosti Junior popsal jako „zajímavé“.

Jak moc bude sezóna 2015 pro tým Earnhardta Jr. „zajímavá“ uvidíme, své případné nezdary, ale po tolika slovech chvály nemůže Dale svádět na změny, které NASCAR pro letošek nastavil.

Napsat komentář