Před-závodní info: Talladega

CFTC pokračuje na extrémní a oblíbené „restrictor plate“ trati Talladega Superspeedway. Právě tam se rozhodne o osmičce jezdců, kteří se nadále budou ucházet o titul šampiona pro rok 2014.

První závod se na tomto velikánovi odjel roku 1969, kdy jej s Dodgem vyhrál Richard Brickhouse. Od té doby změnil závod hned jedenáctkrát svůj název, ale svou pověst nikoli. Talladega je trať na které nikdy není nic jistého, výměny ve vedení se počítají na desítky a jednotlivá předjetí dokonce na stovky.

Nejvíce výher z tohoto závodu si dokázal odnést Dale Earnhardt (7), tři výhry potom jeho syn Dale Earnhardt Jr, a dvě výhry ( z aktivních jezdců) má Jeff Gordon, Clint Bowyer nebo také Jamie McMurray. Dale Earnhardt a Jeff Gordon by další výhru zajisté uvítali, protože jinak je jejich účast v CFTC ohrožena. O své místo na slunci se určitě bojí i Matt Kenseth, Brad Keselowski a Jimmie Johnson, neboli pánové, kteří v pořadí obsazují zadní příčky. Kombinace poslední možnosti se probojovat do CFTC a samotné Talladegy, nám zaručí rozhodně velkou podívanou. Jenom aby toho nebylo na jezdce příliš (odkazuji na post závodní potyčky v Charlotte).

V Talladeze bude odkrouženo 188 kol a ujeto více jak 800 kilometrů. Času na drama tedy bude až až. Nenechte si ujít závod Geico 500 již tuto neděli lehce po 20.00. A komu se nechce čekat na závod, může si v podobě pomyslného předkrmu dát sobotní kvalifikaci.

GEICO 500
Název okruhu:Talladega Superspeedway
Umístění:Talladega, Alabama
První závod:1969
Délka trati:4,28 km
Počet kol:188
Ujetá vzdálenost:804,8 km
Kapacita tribun:80 000
Nejvíce výher:Dale Earnhardt (7)
Klopení zatáček:1. a 2. zatáčka 33°
3. a 4 zatáčka 32,4° - 32,5°
Klopení rovinek:tri-oval 16, 5°
zadní rovinka 3°

2_nascar-big-one

At Talladega Superspeedway in Talladega, Alabama on October 7, 2012.

Talladega_NSCS_Race_050414 Credit 297851 NASCAR Via Getty Images

2 Comments

 1. Mannoroth napsal:

  Nevím, odkud čerpáte údaje, ale měli byste si je pořádně ověřit – Dale Earnhardt Sr. nevyhrál v Talladeze 7 krát, ale 10 krát. Stejně tak Jeff Gordon nevyhrál pouze 2 krát, ale 6 krát.

  A Dale Earnhardt Jr. má v Talladeze 5 výher.

  • Romana Kefurtová napsal:

   Stačilo by trochu zvýšit pozornost při čtení, nejedná se o celkovou statistiku výher v Talladeze ale přímo v tomto závodě.

Napsat komentář