Před-závodní info: Martinsville

Tento víkend se přesuneme z Kalifornie až na druhou stranu Spojených států do Virginie na okruh u Martinsville. Tam jezdce čeká tradiční závod STP 500.

Závod STP 500 se jezdí pravidelně již od roku 1950, pamatuje tedy úplné začátky NASCAR. Na jezdce zde opět čeká 500 kol na nejkratším okruhu v kalendáři Martinsville Speedway, který měří pouze přibližně 0,85 km. Jezdci tedy ujedou 423 km, což by jim mělo zabrat něco přes 3,5 hodiny.

Králem tohoto závodu je Richard Petty, který ho dokázal vyhrát devětkrát, přímo na okruhu slavil vítězství dokonce patnáctkrát. Druhá zastávka zde nás čeká až v listopadu v rámci Chase.

Martinsville1

Vítězové závodu

Ze současných jezdců mají z tohoto závodu nejvíce výher Jimmie Johnson a Jeff Gordon (3). Podobné je to i u druhého závodu na tomto okruhu Goody’s Fast Pain Relief 500, kde oba vlastní dokonce pět výher. Dalším vícenásobným vítězem závodu je už pouze Denny Hamlin, který slavil v obou závodech po dvou vítězstvích. Loni zde vyhrál Kurt Busch, úplně poslední klání zde ale pro sebe dokázal urvat Dale Earnhardt Jr. Leader průběžného pořadí Kevin Harvick, zde zatím vyhrál pouze jednou, v roce 2011.

 

at Martinsville Speedway in Martinsville, Virginia on April 7, 2013.

Napsat komentář