Před-závodní info: Kansas

Hollywood Casino 400 - Practice

Nadcházející neděli se pojede druhý závod druhé části letošního Chase for the Cup – tedy tzv. Contender Round. Na řadě je ovál známý pod jménem Kansas Speedway. Minulý týden se v Charlotte radoval Joey Logano. Ten, jako jediný, vchází do dalšího závodu s klidnou duší.

Kansas Speedway je 1.5 míle dlouhý ovál, který v zatáčkách disponuje progresivním klopením 17 až 20 stupňů. Ovál nalezneme necelých 20 minut cesty na západ od města Kansas City, které leží na hranicích států Kansas a Missouri.

Trať se řadí mezi středně dlouhé, tedy kdysi doména týmu Jimmieho Johnsona. Kansas Speedway se do závodního kalendáře nejvyšší soutěže NASCAR, poprvé podíval v roce 2001 a první dva závody tehdy vyhrál Jeff Gordon.

Oba jmenovaní jezdci, Gordon a Johnson, se nehledě na účast či neúčast v letošním CFTC, neřadí mezi favority na vítězsví. Gordon si ve své poslední sezóně patrně vyjede druhou nulu kariéry – co se kolonky počtu vítězství týče. Jimmie Johnson se od závodu v Daytoně trápí, poslední dva závody nedojel lépe jak 29.

V postupující dvanáctce jezdců se tedy prozatím nejvíce raduje Joey Logano, který si minulý týden zajistil postup do třetí části letošního play-off. Na řadě je tedy Kansas, kde se v minulosti nejvíce dařilo Kevinu Harvickovi a Carlu Edwardsovi.

Paradoxně – s průměrným dojezdem do cíle, se jako jediný dostal pod 10.0 Jeff Gordon a Jimmie Johnson. S přihlédnutím k jejich letošní formě se však nedá předpokládat, že by v nastoleném trendu pokračovali. Naopak na koho si budeme muset dát pozor jsou opět jezdci Joe Gibbs Racing.

Jejich dobrou náladu se jim tradičně snaží překazit Kevin Harvick a Joey Logano. Logano nejen, že vyhrál poslední závod na CMT, pro vítězství si dojel i minulý rok v Kansasu. Pokud se svěřenci Rogera Penskeho, který se v posledních měsících opravdu vytáhl, podaří vyhrát i tuto neděli – přístí týden loterie zvaná Talladega, bude možná tím největším skokem do neznáma.

Nedělní závod NASCAR Sprint Cup bude odmávnut chvilku po 20:30.

Nezapomeňte na sobotní “třísetmílovou nálož” Xfinity Series. Závod je naplánován na desátou hodinu večerní.

 

Odkazy na přímé přenosy naleznete jako vždy v záložce ŽIVÉ PŘENOSY.

Závod s českým komentářem můžete sledovat na stanici Slovak Sport.

Nezapomeňte také zapsat své tipy v TIPOVACÍ SOUTĚŽI. Sledujte náš facebook a partnerský facebook NASCAR CZ.

Napsat komentář