Před-závodní info: Atlanta Motor Speedway

V nadcházejícím víkendu se série Nascar přesouvá  opět na východní stranu a to konkrétně na Atlanta Motor Speedway. Ovál dlouhý 1,54 míle se 24° klopením a rovnými pasážemi s 5° nabízí také jeden z nejméně hladkých povrchů. Jezdci tak zde prověří své tlumiče a nastavení tuhosti svých vozů, což při absenci kvalifikací a tréninků může v ostrém závodě také hrát roli a bude tak nutné přenastavit svůj vůz např. při competition caution.

Po roce 1997 ovál změnil svoji podobu z „klasického“ tvaru na současný „čtvercový“. Pokud pomineme super speedway tratě, tento v Atlantě patří mezi rychlejší (rekord z kvalifikace 1997 Geof Bodine – 317,81 km/h)

Nejvíce vítězství zde drží legendární Dale Earnhardt (9). Ze současného pole je zde nejúspěšnější loňský vítěz Kevin Harvick (3) a Kurt Busch (3), po dvou vítězství dále Brad Keselowski a Kyle Busch.

Tentokrát Truck Series (FR8 Auctions 200) a Xfiniti Series (EchoPark 250) odjedou své závody v sobotu, neděle klasicky patří Cup Series pod tradičním názvem Folds of Honor QuikTrip 500. Víkend tak bude ve znamení poctě válečným veteránům.

Atlanta_Motor_Speedway_aerial_2006

 

Napsat komentář