Před-sezónní info – Camping World Truck Series

Závodní kola sérií NASCAR se letos poprvé naostro roztočí už tento pátek na daytonském oválu, kdy se do souboje pustí jezdci série trucků. Nová sezóna přinese spoustu mladých jezdců a poměrně radikální změny v pravidlech. Složení větších týmů a nejdůležitější změny si shrneme v tomto před-sezónním souhrnu.

Do obhajoby titulu, jak v šampionátu jezdců, tak i vlastníků vstupuje tým Kyle Busche. V mistrovském voze s číslem 4 nahradí Erika Jonese talentovaný Christopher Bell. Ten se svého prvního vítězství série dočkal už ve svém třetím závodě na prašném oválu v Eldoře. Vo voze #9 se ukáže šampion K&N Series East z minulého roku William Byron, který si svoji premiéru odbyl v předposledním závodě loňské sezóny, ve Phoenixu. Ve vozech #51 a #18 se budou nejpravděpodobněji střídat Cody Coughlin, Daniel Suarez a není vyloučena ani účast vlastníka Kyla Busche.

4jbl

Fotografie: Christopher Bell Twitter

Druhým nejsilnějším týmem ve startovní listině je ThorSport Racing. Největším kandidátem na titul je bezesporu dvojnásobný šampion Matt Crafton. Třináctku opět prověří Kanaďan Cameron Hayley. Ve voze #41 se ukáže šampion  K&N Series East z roku 2014 Ben Rhodes. V #98 nahradí Johny Sautera (přesun do GMS Racing) známý „trpaslík“ Rico Abreu. Ten se zúčastnil dvou posledních závodů a rozhodně se v bojích neztratil.

Drobných změn doznal i tým Brad Keselowski Racing. Tyler Redick se přesunul do vozu #29, do #19 se nově posadí Daniel Hemric. Majitel týmu Brad Keselowski se nechal slyšel že by rád nasazoval třetí vůz, ve kterém by se střídali „All Star“ jezdci. Pro závod v Daytoně je připraven vůz #2 – bude ho pilotovat Austin Theriault.

19ccp

Fotografie: Jayski

S velkými ambicemi vstupuje do šampionátu i tým Red Horse Racing. Zde nedošlo k žádným změnám – #17 Timothy Peters a #11 Ben Kennedy.

Plného úvazku se dočkal i po odbytí osmnácti let Cole Custer v týmu Junior Racing vlastněné Dale Earnhardem.

Do bojů o titul se zapojí i John-Hunter Nemechek v týmu SWM-NEMCO Motorsports a vozem číslo 8.

8daytona

Fotografie: NEMCO Motorsports Twitter

V sérii trucků se poprvé ukáže i tým Richarda Pettyho. Ve středu tým potvrdil spolupráci s Empire Racing Group, který pro závod v Daytoně nasadí vůz s číslem 43 v barvách Petty´s Garage. Za volantem se ukáže Austin Hill.

43daytona

Fotografie: Empire Racing

Změny v pravidlech:

Po vzoru Sprint Cupu se i do nižších sérií zařadí play-off systém Chase for the Cup. Ze základní části postoupí osm jezdců, první kolo zredukuje jezdce na šest, a stejně jako v ostatních sériích postoupí ze druhého kola do finálového závodu čtveřice nejlepších. V sérii budou do Chase pro první kolo zařazeny závody v New Hampshire, Las Vegas a Talladeze. Druhá trojice závodů se bude konat v Martinsville, Texasu a Phoenixu. Závěrečné klání se bude tradičně odehrávat na Homestead-Miami Speedway

NASCAR-Chase-Grids-2016

Dalším novým pravidlem je ve světě fanoušků celkem kontroverzní pravidlo Causion Clock. Pro sérii Camping World Truck je zahrnuto i nové pravidlo o green-white checkered a takzvané overtime line.

Malý zájem jezdců o účast, se minulý rok zasloužil o snížení maximálního počtu startujících do závodu a to z původních 36 na 32 jezdců. Díky tomu se od letošní sezóny upravilo pravidlo o bodování, kdy první jezdec získá 32 bodů + bonusy a poslední jezdec 1 bod.

Kalendář závodů:

DatumZávodiště
19.2.Daytona International Speedway
27.2.Atlanta Motor Speedway
2.4.Martinsville Speedway
6.5.Kansas Speedway
13.5.Dover International Speedway
20.5.Charlotte Motor Speedway
10.6.Texas Motor Speedway
18.6.Iowa Speedway
25.6.Gateway Motorsports Park
7.7.Kentucky Speedway
20.7.Eldora Speedway
30.7.Pocono Raceway
17.8.Bristol Motor Speedway
27.8Michigan International Speedway
4.9.Canadian Tire Motorsport Park
16.9.Chicagoland Speedway
Round of 8
24.9.New Hampshire Motor Speedway
1.10.Las Vegas Motor Speedway
22.10.Talladega Superspeedway
Round of 6
29.10.Martinsville Speedway
4.11.Texas Motor Speedway
11.11.Phoenix International Raceway
Championship 4
18.11Homestead-Miami Speedway

Sto kolové klání NextEra Energy Resources 250 začíná v noci z pátku na sobotu 19. února v 1:30 našeho času. Přenos ze závodu budete moci sledovat s českým komentářem na stanici Arena Sport 1.

Napsat komentář