Poslední rok tříletého kontraktu Danicy Patrick

GTY_danica_patrick_ml_140827_16x9_992

Poslední rok smlouvy, která byla sepsána na období tří let mezi Danicou Patrick a týmem Stewart-Hass je před námi. Jaké plány má závodnice do budoucna? Budeme ji nadále vídat na okruhu v nejvyšší sérii NASCAR? Nebo se přesune jinam?

Majitel vozu s číslem 10, s nímž vídáme na trati jedinou ženu závodnici, Gene Haas potvrdil, že letošní sezóna je dle kontraktu tou poslední. Nemusíme se ale obávat převelkých změn Patrick i Haas chtějí prodloužit jejich spolupráci.

„Byli bychom rádi, kdyby se Danica vrátila.“ Řekl Haas a pokračoval: „Chceme vidět Danicu uspět a i NASCAR chce aby něčeho dosáhla, takže jsme v tomto ohledu velmi zainteresovaní, bylo by to úžasné, kdyby žena vyhrála pro náš tým.“

Připomeňme si, že minulý rok se Danica umístila celkově na dvacáté osmé příčce, největším úspěchem za minulou sezónu je šesté místo v Atlantě.

„Stewart-Haas je úžasný tým, je to něco jako rodina, vím, tuhle větu říká mnoho jezdců, ale já to tak opravdu cítím. Jsem moc ráda, že mám tak skvělého sponzora GoDaddy a že mi věří spousta lidí, celý můj tým. Jsem vděčná Tonymu i Genovi za tu příležitost. A tohle všechno, ta tvrdá práce, jejich filozofie a způsob jakým se o sebe starají navzájem, to je ta rodina.“ Říká Patrick.

Jednání nyní poodhalují karty, Stewart-Haas by velmi rád uvítal Patrick na palubě i v roce 2016 a možná i další nadcházející sezóny.

„Danica přináší našemu týmu hodně pozornosti.“ Řekl Gene Haas. Ještě aby ne, mít v týmu ženu ve výhradně mužském sportu je pěkná reklama. A sama Danica prý o odchodu nepřemýšlí. „Nikdo nemládne,…“ říká s úsměvem. „Ani já a proto nebudu chtít měnit svou kariéru dokud budu mít důvěru od Tonyho Stewarta a Gene Haase.“ Zrovinka jako spekulace o jejím odchodu z NASCAR, se objevily řeči o tom, že se Danica vrátí do IndyCar nebo dokonce usedne do vozů F1. „V dohledné době v F1 rozhodně nebudu. To je jisté.“

A pro úplnost, Danica nemá v úmyslu odcházet ani kvůli mateřství. O potomstvu zatím prý nepřemýšlí. „Chci pokračovat v NASCAR, ujistili jsme se s týmem, že pro obě strany má smysl a hodnotu pokračovat.“ Haas navíc očekává, že nový Crew Chief Danicy Patrick Daniel Knost bude velkým přínosem. „Myslím, že to byla dobrá změna, Daniel je velmi technický typ člověka, s ním můžeme dosáhnout lepších výsledků.“ Dodal majitel týmu.

Napsat komentář