NXS 9/33 – Homestead Hooters 250

GettyImages-1249448165-1-834x520

V Homesteadu čeká na jezdce Xfinity Series nabitý program. Dva závody během dvou dní a se stejným vozem. První část nejlépe zvládl Harrison Burton.

Po roce se do závodního stroje navrátil Dale Earnhardt Jr. a nevedl si vůbec špatně. Na několik kol se podíval i na první místo, většinu závodu se pak pohyboval v Top 3. Ve finishy se mu už tak nedařilo, ale i tak získal krásné páté místo.

Nejvíce kol ve vedení strávil vítěz druhého segmentu Noah Gragson. Ke konci klání měl už více jak tří sekundový náskok a jel si pro vítězství. Radost mu ale překazil Ryan Sieg, který se pět kol před koncem roztočil a zapříčinil žlutou fázi.

Špička pole zajela pro nové pneumatiky a všichni měli stejné podmínky. Green-white checkers restart pak nabídl krásný souboj mezi Gragsonem, Burtonem a Cindricem. Všichni tři se hned několikrát objevili v jeden moment vedle sebe. Nakonec své druhé vítězství v letošní sezóně získal devatenáctiletý mladíček Harrison Burton. Druhý skončil Austin Cindric a třetí dojel smutný Noah Gragson.

Šampionát pokračuje dnes v 18:00 druhým závodem. Závod můžete sledovat na televizní stanici Arena Sport 2 v přímém přenosu, nebo od 21:30 na Arena Sport 1 v záznamu.

Do klání odstartuje první patnáctka v otočeném pořadí. Z první řady se tak rozjedou Myatt Snider a Brandon Brown. Zároveň je závod druhou zastávkou bonusu Dash for Cash.
 XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Harrison BurtonToyota16712444
2Austin CindricFord1679245116
3Noah GragsonChevrolet1672835218
4Anthony AlfredoChevrolet167210363
5Dale Earnhardt Jr.Chevrolet1671244311
6Michael AnnettChevrolet167170310
7Chase BriscoeFord16780300
8Brandon JonesToyota16741378
9Ross ChastainChevrolet1673264517
10Riley HerbstToyota16760270
11J.J. YeleyChevrolet167140260
12Jeremy ClementsChevrolet167230250
13Justin HaleyChevrolet167100328
14Brandon BrownChevrolet16750230
15Myatt SniderChevrolet166260220
16Joe Graf Jr.Chevrolet166320221
17Colby HowardChevrolet166310200
18Jesse LittleChevrolet166160190
19Jeffrey EarnhardtChevrolet166150180
20Josh WilliamsChevrolet166180170
21Colin GarrettToyota166370160
22Stefan ParsonsToyota165270150
23Timmy HillToyota16528000
24Bayley CurreyChevrolet16525000
25Alex LabbeChevrolet165360186
26B.J. McLeodChevrolet165220110
27Matt MillsChevrolet165350100
28Ryan SiegChevrolet1657272112
29Caesar BacarellaChevrolet16324080
30Chad FinchumToyota16019070
31Tommy Joe MartinsChevrolet14834060
32Justin AllgaierChevrolet14611061
33Kyle WeathermanChevrolet6729095
34Vinnie MillerChevrolet5820030
35Brett MoffittChevrolet5613000
36Stephen LeichtToyota4933010
37Kody VanderwalChevrolet3230010
 XS FOTOGALERIEGettyImages-1249438412-780x520GettyImages-1249444006-780x520GettyImages-1249446759-780x520GettyImages-1249455323-780x520GettyImages-1249455413-795x520Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář