NXS 8/33 – Talladega Ag-Pro 300

GettyImages-1314235963-scaled

Deštěm zkrácený závod v Talladeze vyhrál Jeb Burton a připsal si první vítězství kariéry v Xfinity Series.

Předpověď počasí na sobotu nevypadala vůbec přívětivě a vedení NASCAR už uprostřed týdne přemýšlelo jak v případě nutnosti přeorganizovat harmonogram. Klání ARCA Series se nakonec odjelo celé v plánu a závod Xfinity Series byl přeháňkou přerušen až v devadesátém kole. Díky nepřítomnosti osvětlení a odjeté více jak poloviny klání bylo rozhodnuto o jeho ukončení.

V době červené vlajky byl na prvním místě jezdec stáje Kaulig Racing Jeb Burton, týmu kterému se na superspeedway oválech velmi daří. Druhý dokončil lídr šampionátu Austin Cindric a na třetím místě dojel AJ Allmendinger.

Závod v Talladeze byl zároveň druhou zastávkou Dash 4 Cash, ve kterém se bojuje o bonus sto tisíc dolarů. Ten si podruhé za sebou připsal jezdec JR Motorsports Noah Gragson. Do dalšího kola se kvalifikovali Jeb Burton, Austin Cindric, AJ Allmendinger a Riley Herbst.

Šampionát si opět dopřeje týdenní odmlku a jezdci se představí v sobotu 8. května na Darlington Raceway.