NXS 7/33 – Martinsville Cook Out 250

Snímek obrazovky 2021-04-11 v 20.27.15

Pro své první vítězství v Xfinity Series si v deštěm poznamenaném závodu na Martinsville Speedway dojel Josh Berry.

Díky nepřízni počasí jsme se jméno vítěze dozvěděli téměř o čtyřicet hodin později. Už samotný start byl posunut o půl hodiny kvůli vysoušení tratě, nakonec jezdci absolvovali dvaadevadesát kol. K oficiálně uznanému závodu (konec druhého segmentu) tak chybělo ujet necelých třicet kol, což je přibližně deset minut v plném tempu.

Předpověď slibovala déšť i v sobotu a tak vedení NASCAR dojezd naplánovalo na nedělní poledne místního času.

V neděli už jezdce přivítala prosluněná obloha. K výhře měl dobře nakročeno mladíček Ty Gibbs, ke konci však začal ztrácet a na první příčku se dostal Josh Berry. Na jezdce JR Motorsports se začal dotahovat jeho týmový kolega Noah Gragson. I on začal ke konci ztrácet a nakonec měl co dělat s dotahujícím se Danielem Hemricem.

Nakonec jezdci dokončili závod v tomto pořadí a v Top 5 je doplnili zmiňovaný Ty Gibbs a Brandon Jones. Pro Joshe Berryho je to navíc první vítězství v národní lize NASCAR. Stalo se tak během jeho třináctého startu.

Klání v Martinsville bylo zároveň první zastávkou bonusu Dash 4 Cash. Pro sto tisíc dolarů si v něm dojel Noah Gragson. Do dalšího kola v Talladeze se nominovali jezdci Gragson, Berry, Hemric a Jones. Na nejdelší ovál šampionátu se podíváme o posledním dubnovém víkendu.
 XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Josh BerryChevrolet2502995411
2Noah GragsonChevrolet2508125419
3Daniel HemricToyota2504284410
4Ty GibbsToyota2501628407
5Brandon JonesToyota2502416320
6Austin CindricFord25060409
7Harrison BurtonToyota250152300
8Justin HaleyChevrolet25050378
9Justin AllgaierChevrolet25020280
10Michael AnnettChevrolet250100347
11Jeb BurtonChevrolet250130348
12Brett MoffittChevrolet25027700
13AJ AllmendingerChevrolet25030240
14Jeremy ClementsChevrolet2501103310
15Myatt SniderChevrolet25090275
16Josh WilliamsChevrolet250150210
17Brandon GdovicToyota250250200
18George Gorham Jr.Chevrolet250370212
19Jade BufordChevrolet250300180
20Stefan ParsonsToyota249380214
21Gray GauldingChevrolet249390160
22David StarrToyota249340150
23Ryan SiegFord249120140
24J.J. YeleyChevrolet249330196
25Kyle WeathermanChevrolet249310120
26Bayley CurreyChevrolet249267121
27Brandon BrownChevrolet248190166
28Matt JaskolToyota24840090
29Riley HerbstFord2487080
30Timmy HillToyota24820070
31Alex LabbeChevrolet24822060
32Jesse LittleChevrolet24521050
33Matt MillsChevrolet24136040
34Tommy Joe MartinsChevrolet23117585
35Blaine PerkinsChevrolet22632020
36Jeffrey EarnhardtChevrolet21318032
37Landon CassillChevrolet19714010
38Joe Graf Jr.Chevrolet17928010
39Colby HowardChevrolet15323010
40Ryan VargasChevrolet9735010
XS FOTOGALERIESnímek obrazovky 2021-04-11 v 20.26.22GettyImages-1311969496GettyImages-1311972420GettyImages-1311986172Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář