NXS 5/33 – Darlington Toyota 200

GettyImages-1226299963-scaled

Velmi emotivní finále si pro nás připravilo první klání Xfinity Series po restartu sezóny na Darlington Raceway.

Původně se měl závod odjet už o úterní noci, díky počasí však byl přesunut na čtvrteční poledne tamního času. Déšť potrápil jezdce i ve čtvrtek a kvůli velké průtrži mračen se odstartovalo o téměř čtyři hodiny později.

Pro své druhé vítězství v sezóně si zde dojel Chase Briscoe. Ten výhru se slzami v očích věnoval své manželce, které před dvěma dny lékaři oznámili, že potratila potomka, kterého se spolu měli dočkat v prosinci.

Výhra to však nebyla vůbec jednoduchá. Poslední tři kola sváděl Briscoe krásný souboj s Kylem Buschem. Ten sice vyhrál druhý segment, byl však odsunut při restartu na konec pole díky překročení rychlostního limitu v boxové uličce. Busch se ale během několik kol probojoval zpět na čelo závodu. Při vzájemném souboji jejich vozy v zatáčkách doslova vlály a hned několikrát došlo ke kontaktu. Pro bílou vlajku si sice dojel Kyle Busch, tu šachovnicovou však urval Chase Briscoe. Třetí skončil Justin Allgaier a čtvrtý Austin Cindric.

Další závod druhé nejvyšší ligy NASCAR nás čeká v noci z pondělí na úterý, kdy je v plánu tří set mílové klání v Charlotte.