NXS 32/33 – Martinsville Top Draft 250

GettyImages-1283230559-scaled

Pro druhé vítězství v řadě si v Martinsville dojel Harrison Burton.

Burton, který byl eliminován v první části playoff, se v závěru sezóny rozjel a s přehledem si v Martinsville dojel pro své čtvrté vítězství v letošním ročníku. Stal se nejmladším vítězem série na nejstarším oválu v šampionátu. Prolomil tak rekord svého otce Jeffa Burtona, který komentuje závody pro televizní stanici NBC. Harrison oslavil své dvacáté narozeniny na začátku října.

Sekundovat Burtonovi se snažil Allgaier, ale ani tento ostřílený jezdec nestačil na jezdce týmu Joa Gibbse. Na třetím místě dokončil Noah Gragson, na čtvrtém Jeb Burton a na pátém místě dojel Ross Chastain.

Do Martinsville přijel s jistým postupem do Championship 4 pouze vítěz z Kansasu Chase Briscoe. O dalších postupujících tak muselo rozhodnout průběžné bodování. Nejvíce bodů během tří posledních závodů získali Austin Cindric, Justin Allgaier a Justin Haley. S šancí ta titul se musejí rozloučit Chastain, B. Jones, Gragson a Sieg.

O titulu šampiona Xfinity Series se rozhodne příští sobotu na mílovém oválu Phoenix Raceway. Závod budete moci sledovat na obrazovkách Arena Sport. Zelená vlajka zavlaje něco málo po 23:00 našeho času. ElsJtCDXYAEPtRh
 XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Harrison BurtonToyota25010815111
2Justin AllgaierChevrolet250604510
3Noah GragsonChevrolet2502235319
4Jeb BurtonChevrolet25080330
5Ross ChastainChevrolet2504314917
6Riley HerbstToyota250240310
7Chase BriscoeFord25050311
8Michael AnnettChevrolet250110312
9Brandon JonesToyota25070379
10Austin CindricFord2501424114
11Ryan SiegChevrolet25090260
12Justin HaleyChevrolet250303914
13Brett MoffittChevrolet25014000
14J.J. YeleyFord25039500
15Jeremy ClementsChevrolet250230220
16Tommy Joe MartinsChevrolet250150210
17Timmy HillToyota25035000
18Brandon BrownChevrolet250120190
19Josh WilliamsChevrolet250130180
20Mason DiazToyota25038000
21Joe Graf Jr.Chevrolet250250160
22Jesse LittleChevrolet249190150
23Myatt SniderChevrolet249220140
24Stefan ParsonsChevrolet249360130
25Colby HowardChevrolet248270120
26AJ AllmendingerChevrolet2483768198
27Alex LabbeChevrolet247160100
28Jeffrey EarnhardtChevrolet24620090
29Kody VanderwalChevrolet24626080
30Kyle WeathermanChevrolet24634070
31Donald TheetgeChevrolet24528000
32Carl LongToyota24430000
33B.J. McLeodToyota23929040
34Ryan VargasChevrolet23317030
35Gary GauldingChevrolet23031000
36Bayley CurreyChevrolet17821000
37Chad FinchumToyota12033010
38Matt MillsToyota10318010
39Josh ReaumeChevrolet6232000
 XS FOTOGALERIEGettyImages-1283237107-scaledGettyImages-1283238459-scaledGettyImages-1283243791-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář