NXS 22/33 – Daytona WaWa 250

GettyImages-1269415605-scaled

Během dvou set padesáti mílového klání na Daytona International Speedway tvrdili prim jezdci týmu Kaulig Racing. Nakonec se z vítězství raduje Justin Haley.

První polovina klání se nesla v pomalých fázích. Se segmentovými přerušeními jich bylo hned osm. Jednalo se o drobnější nehody a jednu větší „Big One“. Tu zapříčinil Brandon Jones, který přejížděl do jiné stopy a Chase Briscoe ho poslal do smyku. Nakonec se do nehody zapletlo třináct vozů.

Celý závod se na čele nejvíce objevovali jezdci týmu Kaulig Racing, kterým se především daří na těchto obřích superspeedway tratích. Nejvíce kol ve vedení strávil AJ Allmendinger a byl to právě on, kdo do posledního kola vjížděl na první pozici. Za ním se vyvezl jeho týmový kolega Ross Chastain, ve třetí zatáčce ale svou snahu přehnal a až zbytečně moc se snažil Allmendingerův vůz tlačit před sebou. Tato situace vyústila až k tomu, že oba skončili v lemující zdi a pro druhé letošní vítězství si dojel jejich týmový kolega Justin Haley, který do posledního kola vjížděl na páté pozici.

Na druhém místě dokončil Gray Gaulding, který absolvoval teprve svůj druhý závod v letošní sezóně Xfinity Series. Třetí dojel Chase Briscoe a na čtvrtém místě dokončil Riley Herbst.

Prozatímní pořadí playoff 22/26

1) #98-Chase Briscoe [6 vítězství], 910 bodů
2) #22-Austin Cindric, [5 vítězství], 968
3) #9-Noah Gragson [2 vítězství], 842
4) #11- Justin Haley [2 vítězství], 757
5) #20-Harrison Burton [2 vítězství], 752
6) #19-Brandon Jones [2 vítězství], 652
7) #7-Justin Allgaier [vítězství], 750
8) #10-Ross Chastain, 860, -108
9) #1-Michael Annett, 663, -305
10) #18-Riley Herbst, 572, -396
11) #39-Ryan Sieg, 526, -442
12) #68-Brandon Brown, 472, -496
Prozatím mimo playoff:
13) #51-Jeremy Clements, 440, -528
14) #93-Myatt Snider, 414, -554
15) #92-Josh Williams, 386, -582
 XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Justin HaleyChevrolet100995818
2Gray GauldingChevrolet10028200
3Chase BriscoeFord100122439
4Riley HerbstToyota1001044310
5Harrison BurtonToyota100110364
6Ross ChastainChevrolet100214918
7Michael AnnettChevrolet10080366
8Austin CindricFord100303910
9Josh WilliamsChevrolet100200280
10Jesse LittleChevrolet100210270
11Vinnie MillerToyota100300260
12Colby HowardChevrolet100260250
13Brandon JonesToyota10060262
14Tommy Joe MartinsChevrolet100180230
15AJ AllmendingerChevrolet9934583210
16Matt MillsToyota99290210
17Mike HarmonChevrolet99350200
18Tim ViensChevrolet9936000
19Myatt SniderChevrolet99190180
20Jeremy ClementsChevrolet98160170
21Anthony AlfredoChevrolet98130160
22Timmy HillToyota9731400
23Ryan SiegChevrolet96140151
24Daniel HemricChevrolet9270141
25Chad FinchumToyota88250120
26Brandon BrownChevrolet48150187
27Brett MoffittChevrolet4712000
28Joey GaseToyota4633090
29Justin AllgaierChevrolet4650113
30Alex LabbeChevrolet4517070
31Noah GragsonChevrolet4040104
32B.J. McLeodChevrolet3623050
33Jeffrey EarnhardtChevrolet2424040
34Kody VanderwalChevrolet2427030
35John JacksonToyota1437020
36Caesar BacarellaChevrolet1232010
37Joe Graf Jr.Chevrolet722010
 XS FOTOGALERIEGettyImages-1269417455-scaledGettyImages-1269422391-scaledGettyImages-1269423132-scaledGettyImages-1269426488-scaledGettyImages-1269426444-scaledGettyImages-1269427358-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář