NXS 12/33 – Texas SRS Distribution 250

nxs-green

Tyler Reddick dokázal zdolat armádu jezdců JR Motorsports a dojel si pro svoji desátou výhru kariéry a pro premiérové vítězství týmu Big Machine Racing.

Klání v Texasu opět nezklamalo a obdobně jako roky minulé bylo k vidění spousta žlutých fází. Konkrétně jedenáct a jezdci tak v pomalém tempu odkroužili více jak jednu třetinu dvou set padesáti mílového klání. Středně dlouhý ovál nabídl hned několik velkých nehod, do kterých se zamotalo i několik adeptů na vítězství. První hromadnou nehodu zavinil prozatímní lídr závodu Josh Berry, který ztratil kontrolu nad svým vozem během úvodního restartu posledního segmentu. Do nehody se přimotal i Ty Gibbs a Noah Gragson.

Další velká rána přišla třicet kol před cílem. Vše spustil smyk Alexe Labbeho na výjezdu ze čtvrté zatáčky a do celé mely se zamotalo sedm jezdců. Nejtvrdší náraz nicméně do vnější lemující zdi schytal JJ Yeley. Všichni jezdci naštěstí vystoupili ze svých vozů bez zranění.


Těsně před nehodou se do vedení dostal Tyler Reddick, když zdolal Brandona Jonese. Tím ale nebylo vše vyhráno a poslední kola na něj zle dotírali jezdci JR Motorsports William Byron, Sam Mayer a Justin Allgaier. Nakonec však jako první protnul cílovou pásku Tyler Reddick a připsal pro tým Big Machine Racing první výhru v druhé nejvyšší lize NASCAR. Tento tým působí v Xfinity Series teprve druhý ročník a pro letošní sezónu oznámil alianci s týmem Richard Childress Racing. Díky této spolupráci usedl podruhé v sezóně do vozu právě Reddick a po šestadvacátém místě v Darlingtonu se podíval na Victory Lane.

Šampionát Xfinity Series pokračuje příští týden na oválu Charlotte Motor Speedway.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Tyler ReddickChevrolet16723100
2William ByronChevrolet16715700
3Sam MayerChevrolet16790439
4Justin AllgaierChevrolet1676335118
5Austin HillChevrolet167316408
6Ryan TruexToyota16750365
7Josh BerryChevrolet1678464010
8Riley HerbstFord167100323
9AJ AllmendingerChevrolet167130368
10Landon CassillChevrolet167380270
11Daniel HemricChevrolet167110260
12Ty GibbsToyota16770250
13Jeb BurtonChevrolet167200251
14Brandon JonesToyota16742307
15Brandon BrownChevrolet167230220
16Jeremy ClementsChevrolet167190210
17Stefan ParsonsChevrolet167180200
18Mason MasseyChevrolet167250190
19Jeffrey EarnhardtToyota167350180
20Josh WilliamsChevrolet167240170
21David StarrFord167290160
22Myatt SniderChevrolet167260161
23Joe Graf Jr.Ford167270140
24Bayley CurreyChevrolet167220130
25CJ McLaughlinFord166360120
26Sheldon CreedChevrolet166210154
27Timmy HillToyota16633000
28Patrick EmerlingChevrolet16430090
29Brett MoffittChevrolet14816080
30Ryan EllisChevrolet14628070
31J.J. YeleyFord13714082
32Anthony AlfredoChevrolet13737083
33Alex LabbeChevrolet13732040
34Jesse IwujiChevrolet13717030
35Ryan SiegFord12912020
36Noah GragsonChevrolet951321716
37Matt MillsChevrolet8734010
38Ryan VargasChevrolet2131010
 XS FOTOGALERIExfinity-texas-start2022-may21-william-byron-main-imageallgaier-mayer-texas-xfinitybackstretch-crash-xfinity-texasiwuji-xfinity-texas-crashjones-gragson-texas-xfinityjones-nose-texas-xfinitymoffitt-texas-xfinitysieg-crash-xfinity-texasstarr-crash-xfinity-texasreddick-checkers-xfinity-texasreddick-win-1Fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] NXS 12/33 – Texas SRS Distribution 250 […]

Leave a Comment to NASCAR-LIVE.eu » NASCAR News #101