NTS 5/23 – Homestead Baptist Health 200

GettyImages-1249478103-780x520

Ani start z chvostu pole a následná penalizace průjezdu boxem nezastavila Kyla Busche, který si dojel pro své osmapadesáté vítězství kariéry.

Busch neprošel před závodní inspekcí, byl odsunut na chvost pole a během prvních kol musel projet boxovou uličkou. Jeho vůz měl totiž nastavení, které bylo povolené v loňském roce, nikoliv však v letošním. Ani to ho nezastavilo a ve čtyřicátém kole již okupoval první příčku.

Během klání přišla na řadu i více jak čtvrthodinová červená fáze. Zapříčinil ji Sheldon Creed, který nezvládl nájezd na pit road a narazil do sudů s pískem. Traťový maršálové pak museli těžkou technikou sudy porovnat. Je až k nevíře že Creed mohl pokračovat a nakonec dojel s plným počtem kol na dvacátém místě.

Kyle Busch si jel svůj závod a ve vedení strávil více jak polovinu závodu. Nakonec získal své druhé letošní vítězství s náskokem téměř tří sekund na druhého Tylera Ankruma. Třetí dojel Ross Chastain a čtvrtý Chase Elliott.

Šampionát pokračuje za dva týdny sto padesáti mílovým závodem na Pocono Raceway.