NTS 5/22 – Bristol Pinty’s Dirt Truck Race

GettyImages-1309786699-scaled

Přesto, že do závodu vstupoval bez zkušeností na hliněném povrchu, si v Bristolu dominantním způsobem  počítal Martin Truex Jr. a stal se tak šestatřicátým jezdcem v historii, který vyhrál ve všech třech nejvyšších sériích.

Truex vstoupil do klání v týmu Kyle Busch Motorsports a jednalo se o jeho první start v sérii po patnácti letech. Závodu na pětasedmdesát mil jasně dominoval, vyhrál oba segmenty a na čele strávil více jak dvě třetiny kol.

Jediný, kdo Truexe alespoň trochu ohrožoval byl Ben Rhodes. Přesto na vítěze ztratil více jak jednu sekundu. V Top 5 je doplnil Raphael Lessard, Todd Gilliland a Chase Briscoe.

Klání nabídlo hned dvanáct žlutých fází, které spolkly více jak třetinu kol a dvě červené fáze, které dohromady trvaly čtvrt hodiny. Průměrná rychlost závodu byla pouhých 41,096 mph (66,137 km/h)

Nyní nás čeká třítýdenní pauza, a kola série trucků se roztočí až v sobotu 17. dubna na Richmond Raceway.