NTS 4/23 – Atlanta Vet Tix/Camping World 200

GettyImages-1247194747

Podruhé se v letošní sezóně z vítězství raduje člen týmu ThorSport Racing Grant Enfinger. V overtime finishy porazil skvěle jedoucího Austina Hilla.

Čtvrtého klání sezóny se účastnili i dvě velké hvězdy Cup Series Kyle Busch a vítěz minulého závodu Chase Elliott. Kyle Busch ovládl první polovinu a vyhrál oba segmenty. Při posledních pit stopech ale překročil povolenou rychlost na pit lane a byl potrestán dalším průjezdem. I během tohoto průjezdu překročil rychlost a byl opět potrestán. Tím se dostal do kolové ztráty a ztratil jakoukoliv naději na dobrý výsledek.

Několikrát se do čela dostal i Chase Elliott. I ten se dopustil chyby, když při pit stopech pod zelenou vlajkou nezvládl brzdný manévr a nevešel se na boxovou uličku. Musel tak obkroužit další kolo a ztratil tím několik pozic. Ve finále se snažil seč mu síly stačily ale snahu přehnal a ve druhé zatáčce dostal smyk a zapříčinil tři kola před cílem poslední žlutou fázi.

Před zavlátím žlutých vlajek měl pohodový tří sekundový náskok v čele Austin Hill. Závěrečný restart se mu sice povedl, v nájezdu do posledního kola ho ale předjel Grant Enfinger. Ten si tak dojel pro své druhé letošní vítězství a čtvrté v kariéře. Druhý dojel smutný Austin Hill a třetí Christian Eckes.

Šampionát pokračuje příští týden v Homesteadu. Zelená vlajka zavlaje v neděli v 1:30.