NTS 20/22 – Talladega Chevrolet Silverado 250

GettyImages-1344459085-scaled

Talladega opět nabídla nepředvídatelný finish a z prvního vítězství kariéry se raduje Tate Fogleman.

První dva segmenty se nesly v poklidném duchu a pro vítězství v nich si dojeli Ben Rhodes a Sheldon Creed.

V poslední části se již začalo více bojovat o přední pozice a dočkali jsme se pár kol po restartu „The Big One“. Na zadní rovince došlo díky draftingu k takzvané „harmonice“ a ta vyústila v nehodu více jak poloviny startovního pole. Konkrétně se do ní zapojilo jednadvacet jezdců.

Necelých dvacet kol před cílem došlo ještě k jedné větší nehodě, když se vedoucí Grant Enfinger snažil zablokovat Sheldona Creeda a ten ho lehkým kontaktem roztočil. Do něho pak ještě narazil Clay Greenfield a Enfingerův vůz se nebezpečně vznesl do vzduchu. Všichni jezdi naštěstí vyvázli z nehody bez zranění.

Klání bylo nakonec rozhodnuto až v overtime finishy. Dvě kola před cílem se totiž v části tri-ovalu roztočil Chase Purdy.

Pod šachovnicovou vlajku se jako první hnal John Hunter Nemechek, ten se však při nájezdu na cílovou rovinku snažil zablokovat Foglemana a ten ho poslal do smyku. Souboj o vítězství tak nakonec svedli Fogleman a Tyler Hill. Ani jejich souboj se nakonec neobešel bez kontaktu a oba se prohnali přes cílovou čáru ve smyku. O 0,052 sekundy byl však rychlejší Fogleman a dojel si pro své první vítězství.

Je to jeho vůbec první Top 10 dojezd na asfaltovém oválu (letos dojel ještě devátý na hliněném Knoxville Raceway).

Pro druhého Tylera Hilla je to teprve první umístění v Top 10 kariéry a to platí i pro jeho tým Hill Motorsports.

O postupujícím kvartetu jezdců, kteří si to rozdají o titul šampiona se rozhodne za čtyři týdny v Martinsville.

Prozatímní pořadí Round of 8 2/3

1) #4-John Hunter Nemechek, 3105 bodů
2) #99-Ben Rhodes,3104, -1
3) #88-Matt Crafton, 3079, -26
4) #2-Sheldon Creed, 3074, -31
Zatím nepostupující do Championship 4
5) #52-Stewart Friesen, 3069, -5 bodů
6) #18-Chandler Smith, 3040, -34
7) ) #42-Carson Hocevar, 3037, -37
8) #21-Zane Smith, 3034, -40
 CWTS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Tate FoglemanChevrolet99201400
2Tyler HillToyota99210350
3Todd GillilandFord99239362
4John Hunter NemechekToyota99711418
5Ryan TruexChevrolet99140320
6Cory RoperFord99310310
7Spencer BoydChevrolet99280300
8Danny BohnToyota99230290
9Chase PurdyChevrolet99154280
10Keith McGeeToyota99381270
11Jordan AndersonChevrolet99340260
12Sheldon CreedChevrolet99963813
13Ben RhodesToyota991203410
14Matt CraftonToyota99343815
15Bret HolmesChevrolet991911231
16Codie RohrbaughChevrolet98290210
17Norm BenningChevrolet98390200
18Willie AllenChevrolet94300190
19Chandler SmithToyota92100235
20Derek KrausToyota90130170
21Grant EnfingerToyota78170160
22Stewart FriesenToyota7640249
23Clay GreenfieldToyota75320140
24Hailie DeeganFord75260130
25Carson HocevarChevrolet7560120
26Dylan LuptonToyota71250110
27Jason M. WhiteChevrolet66350100
28Tyler AnkrumChevrolet6527190
29Austin SelfChevrolet6312091
30Johnny SauterToyota611112215
31Jennifer CobbFord5833060
32Austin HillToyota57512015
33Zane SmithChevrolet5780128
34Tanner GrayFord5722074
35Drew DollarToyota5718064
36Kris WrightChevrolet5716010
37Parker KligermanChevrolet5737010
38Lawless AlanChevrolet5736010
39Bryan DauzatChevrolet2740010
40Jack WoodChevrolet2324010
 CWTS FOTOGALERIEGettyImages-1344465693-scaledGettyImages-1344472497-scaledGettyImages-1344478664-scaledGettyImages-1344478871-scaledGettyImages-1344476971-scaledGettyImages-1344473516-scaledGettyImages-1344474763-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář