NTS 17/23 – TSport 200 Lucas Oil Indianapolis Raceway Park

Image-from-iOS-26-scaled

Při závěrečném overtime finishy se Grant Enfinger dokázal probojovat ze čtvrtého na první místo a dojel si pro své letošní první vítězství a automatický postup do Round of 8.

Lucas Oil Indianapolis Raceway Park se do kalendáře Camping World Truck Series navrátil po desetileté pauze. Závody zde se nicméně pamatují pouze dva aktuální veteráni série Matt Crafton a Johnny Sauter.

Úvod klání naprosto ovládl vítěz kvalifikace John Hunter Nemechek a stylem start-cíl vyhrál první segment. Druhá stage už nabídla několik soubojů na čelní pozici a ve vedení se vystřídali Chandler Smith, Carson Hocevar, Grant Enfinger a Ty Majeski, který si nakonec dojel pro bonusových deset bodů za výhru segmentu.

Finále se neslo v souboji mezi čtveřicí Enfinger, Nemechek, Taylor Gray a Majeski. Šest kol před koncem klání se do vedení dostal zmiňovaný Taylor Gray, tři kola před cílem ho však při nájezdu do třetí zatáčky roztočil John Hunter Nemechek a bylo po nadějích na pěkný výsledek.


Závod mířil do overtime finishe a v něm se nejlépe zadařilo Grantu Enfingerovi a dojel si pro své letošní první vítězství a šesté v dosavadní kariéře. Celá Top 5 se během dvoukolového rozstřelu pomíchala a v Top 5 Enfingera nakonec doplnil Ben Rhodes, Zane Smith, Stewart Friesen a Corey Heim.

Druhý závod první části playoff Round of 10 se odjede za čtrnáct dní na dalším krátkém oválu Richmond Raceway.

Pořadí Round of 10 1/3

1) #23-Grant Enfinger, vítězství
2) #38-Zane Smith, 2079, +50 bodů
3) #99-Ben Rhodes, 2065, +36
4) #52-Stewart Friesen, 2057, +28
5) #4-John Hunter Nemechek, 2053, +24
6) #18-Chandler Smith, 2053, +24
7) #66-Ty Majeski, 2048, +19
8) #42-Carson Hocevar, 2036, +7
Prozatím nepostupující 
9) #88-Matt Crafton, 2029, -7 bodů
10) #98-Christian Eckes, 2029, -7
 CWTS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Grant EnfingerChevrolet2075135515
2Ben RhodesToyota207904813
3Zane SmithFord207210428
4Stewart FriesenToyota207804411
5Corey HeimToyota20740419
6Tyler AnkrumToyota207110332
7Layne RiggsToyota207230300
8Ty MajeskiToyota2076714213
9Matt CraftonToyota207160280
10John Hunter NemechekToyota2071753710
11Matt DiBenedettoChevrolet207180260
12Johnny SauterToyota207150250
13Hailie DeeganFord207170240
14Derek KrausChevrolet207100230
15Jesse LittleChevrolet207360220
16Christian EckesToyota20730221
17Timmy HillToyota207310200
18Chandler SmithToyota2072133112
19Austin Wayne SelfChevrolet207200180
20Kaz GralaChevrolet207270170
21Carson HocevarChevrolet2077343115
22Taylor GrayFord207131150
23Tanner GrayFord207140140
24Chris HackerToyota207340130
25Jack WoodChevrolet207190120
26Blaine PerkinsChevrolet207260110
27Chase PurdyToyota206330100
28Jake GarciaChevrolet20624090
29Dean ThompsonChevrolet20425080
30Chad ChastainChevrolet20430070
31Kris WrightChevrolet20428060
32Colby HowardChevrolet19012061
33Josh ReaumeToyota15335040
34Lawless AlanChevrolet14722030
35Blake LothianChevrolet7232020
36Spencer BoydChevrolet929010
 CWTS FOTOGALERIEImage-from-iOS-25Image-from-iOS-27Image-from-iOS-28Image-from-iOS-29Image-from-iOS-32Image-from-iOS-31Fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Enfinger ovládol preteky a postúpil do ďalšieho kola play-off […]