NTS 15/23 – Watkins Glen United Rentals 176

GettyImages-1332890130-scaled

Závěrečný závod základní části Camping World Truck Series se odehrál na klasickém okruhu ve Watkins Glen. Klání bylo nakonec kvůli bouřce ukončeno jedenáct kol před cílem a z výhry se raduje Austin Hill.

Původně se mělo o postupové desítce rozhodnout v Kanadě na Canadian Tire Motorsport Parku, díky pandemické situaci se ale vedení NASCAR rozhodlo přesunout toto závěrečné klání na Watkins Glen.

První žluté přerušení zapříčinil Chad Chastain (bratr Rosse), který při premiéře v NASCAR nedobrzdil do první zatáčky. Nakonec mohl pokračovat a závod dokončil na čtyřiatřicáté pozici.

Na prvních příčkách se po celý závod střídalo kvarteto jezdců Austin Hill, John Hunter Nemechek, Todd Gilliland a Sheldon Creed.

Sice jsou na klasických okruzích k dispozici pneumatiky do mokra, díky divákům a členům týmu však platí pravidlo o přerušení klání kvůli bouřkovým bleskům v okruhu osmi mil od dějiště. Závod je pak restartován do třiceti minut od posledního blesku.

Kvůli časové kolizi se startem Xfinity Series tak byl závod nakonec ukončen jedenáct kol před finishem a v tu chvíli byl na prvním místě Austin Hill. Druhý byl nakonec klasifikován John Hunter Nemechek a třetí Sheldon Creed.

Za čtrnáct dní odstartuje první část playoff Round of 10 na oválu World Wide Technology Raceway.

Round of 10

  1. John Hunter Nemechek, 2049 bodů
  2. Austin Hill, 2021 bodů
  3. Ben Rhodes, 2019 bodů
  4. Todd Gilliland, 2015 bodů
  5. Sheldon Creed, 2011 bodů
  6. Zane Smith, 2009 bodů
  7. Matt Crafton, 2004 bodů
  8. Carson Hocevar, 2002 bodů
  9. Stewart Friesen, 2001 bodů
  10. Chandler Smith, 2001 bodů

GettyImages-1332919036-scaledCWTS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Austin HillToyota611355010
2John Hunter NemechekToyota6162449
3Sheldon CreedChevrolet611904915
4Todd GillilandFord612184613
5Parker KligermanChevrolet61380320
6Zane SmithChevrolet6184387
7Tyler AnkrumChevrolet61100355
8Paul MenardToyota61390334
9Sam MayerChevrolet6140000
10Carson HocevarChevrolet6191314
11Josh BerryChevrolet6121000
12Kaz GralaChevrolet61230250
13Christian EckesToyota61150240
14Tanner GrayFord61220230
15Ben RhodesToyota6150264
16Austin SelfChevrolet61200276
17Ryan TruexChevrolet61120211
18Corey HeimToyota61160190
19Hailie DeeganFord61180180
20Stewart FriesenToyota61170203
21Derek KrausToyota6170248
22Matt CraftonToyota6140150
23Johnny SauterToyota61140140
24Timmy HillChevrolet61360130
25Jack WoodChevrolet61271120
26Tate FoglemanChevrolet61130110
27AJ AllmendingerChevrolet6125000
28Danny BohnToyota6111090
29Bobby ReuseChevrolet6135080
30Roger ReuseToyota6037070
31Josh ReaumeChevrolet6033060
32Lawless AlanChevrolet6024050
33Spencer BoydChevrolet5934040
34Chad ChastainChevrolet5831000
35Taylor GrayFord5332000
36Jennifer CobbFord4528010
37Norm BenningChevrolet4026010
38Grant EnfingerChevrolet830010
39Will RodgersChevrolet629000
40Chandler SmithToyota613010
 CWTS FOTOGALERIEGettyImages-1332891682-scaledGettyImages-1332896204-scaledGettyImages-1332896222-scaledGettyImages-1332901005-scaledGettyImages-1332901026-scaledGettyImages-1332911074-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář