NTS 13/23 – Knoxville Clean Harbors 150

NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150

Camping World Truck Series bola počas tohto víkendu jediná v akcii a ponúkla zaujímavú šou, ktorej vládlo najmä jedno meno.

O poradí na štarte rozhodovali heat races, ktoré vyhrali John Hunter Nemechek, Carson Hocevar, Hailie Deegan a Todd Gilliland. Najviac bodov v nich (15) nazbieral Derek Kraus a tak odštartoval z prvého miesta. Prakticky okamžite sa do čela prebojoval Carson Hocevar a pohodlne vydržal na čele do konca prvého segmentu, v ktorom si vybojoval výhru. Prestávka medzi jednotlivými segmentami priniesla zamrznuté poradie a 17-minútovú úpravu trate.

Na čele tak pri reštarte bol opäť Hocevar, ktorý tam vydržal až do reštartu v 65 kole, keď sa pred neho dostal Todd Gilliland a ten to rovnako v pokojnom tempe dotiahol ku výhre v Stage 2. Brett Moffitt, Grant Enfinger, Kaz Grala a Buddy Kofoid zostali na trati, Moffit však nezvládol reštart a dostal penalizáciu prejazdom boxov. Do čela tak na zhruba päť kôl išiel Enfinger, no v 102. kole ho predbehol Gilliland, ktorý predvádzal následne zaujímavé súboje s JH Nemechekom. Todd Gilliland zvládol posledný reštart aj pár záverečných kôl a prišiel si pre celkové víťazstvo.

Ďalšie podujatie čaká na jazdcov CWTS v noci z piatka na sobotu krátko po 2 hodine v noci nášho času na Nashville Superspeedway.

CWTS VÝSLEDKY ZÁVODU

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Todd GillilandFord15095800
2John Hunter NemechekToyota1506175116
3Zane SmithFord1501504410
4Ty MajeskiToyota15070396
5Stewart FriesenToyota15040353
6Derek KrausChevrolet150104413
7Matt CraftonToyota150210322
8Grant EnfingerChevrolet15011103910
9Tyler AnkrumToyota150130291
10Ben RhodesToyota15030270
11Buddy KofoidToyota15050260
12Christian EckesToyota150200250
13Chandler SmithToyota150100284
14Matt DiBenedettoChevrolet150120252
15Hailie DeeganFord15080220
16Colby HowardChevrolet150220210
17Dylan WestbrookChevrolet150300200
18Lawless AlanChevrolet150340190
19Timmy HillToyota150280180
20Chase PurdyToyota150270170
21Jack WoodChevrolet149360160
22Tanner GrayFord149160150
23Dean ThompsonChevrolet148180140
24Joey GaseToyota14824000
25Blaine PerkinsChevrolet148320120
26Kaz GralaChevrolet148170154
27Brayton LasterChevrolet147310100
28Kris WrightChevrolet14525090
29Spencer BoydChevrolet14235080
30Devon RouseChevrolet14033070
31Thad MoffittChevrolet13929060
32Brett MoffittChevrolet12423000
33Bryson MitchellToyota11026040
34Jessica FriesenToyota7619030
35Carson HocevarChevrolet662651210
36Tyler CarpenterChevrolet6514010

CWTS FOTOGALERIE

NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150 NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150 - Practice NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150 - Practice NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150 - Practice NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150 NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150 NASCAR Camping World Truck Series Clean Harbors 150

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Gilliland predviedol pri návrate CWTS jasnú jazdu […]

Napsat komentář