NTS 13/23 – Dover KDI Office Technology 200

GettyImages-1267584316-scaled

Zane Smith nejlépe zvládl závěrečný restart tři kola před cílem a v krásném souboji za sebou udržel veterána série Matta Craftona.

Poklidné klání přerušilo pět žlutých fází, během kterých jezdci strávili sedmadvacet kol v pomalém tempu.

Prim tvrdili jezdci GMS Racing Brett Moffitt a Zane Smith. Sekundovat se dařilo i jezdcům KBM Motorsport Chandleru Smithovi a  Christianu Eckesovi, kteří se však před koncem druhého segmentu navzájem vyřadili ze souboje o vítězství a nakonec dokončili až hluboko v druhé desítce.

Pro své druhé vítězství kariéry si tak v Doveru dojel Zane Smith. Jedná se o „back to back“ na oválu, jelikož naposledy se Smith radoval před čtrnácti dny na dvoumílovém oválu v Michiganu. Klání v Doveru bylo zároveň druhou zastávkou Triple Truck Challenge, takže byl jezdec zároveň obdarován bonusem padesát tisíc dolarů.

Na druhém místě dokončil Matt Crafton, třetí dojel Brett Moffitt a čtvrtý Todd Gilliland.

Šampionát pokračuje příští týden po boku Indycar Series na World Wide Technology Speedway v Gateway.

Prozatimní pořadí Playoff
1)  #21-Zane Smith, [2 vítězství], 474 bodů
2) #2-Sheldon Creed, [2 vítězství], 426
3) #98-Grant Enfinger [2 vítězství], 393
4) #16-Austin Hill, [vítězství], 515
5) #88-Matt Crafton, [vítězství], 420
6) #23-Brett Moffitt, 468, -47
7) #18-Christian Eckes, 450, -65
8) #99-Ben Rhodes, 450, -65
9) #26-Tyler Ankrum, 383, -132
10) #38-Todd Gilliland, 378, -137
Prozatím mimo Playoff
11) #19-Derek Kraus, 374, -141
12) #15-Tanner Gray, 315, 200
13) #13-Johnny Sauter, 307, -208

CWTS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Zane SmithChevrolet2007505717
2Matt CraftonFord200414510
3Brett MoffittChevrolet2001504612
4Todd GillilandFord200172385
5Ben RhodesFord200100375
6Johnny SauterFord200150343
7Tyler AnkrumChevrolet200604010
8Austin HillToyota2003213910
9Stewart FriesenToyota200110280
10Derek KrausToyota200169369
11Christian EckesToyota2009343812
12Carson HocevarChevrolet199200250
13Grant EnfingerFord19980273
14Ty MajeskiChevrolet199210230
15Sam MayerChevrolet19926000
16Spencer DavisToyota199220210
17Tanner GrayFord198121200
18Bayley CurreyChevrolet198280190
19Raphael LessardToyota19850202
20Chandler SmithToyota198231170
21Timmy HillChevrolet197300160
22Sheldon CreedChevrolet196212712
23Austin SelfChevrolet196140140
24Jordan AndersonChevrolet196250130
25Dawson CramChevrolet195350120
26J.J. YeleyToyota19431000
27Tate FoglemanChevrolet193180100
28Spencer BoydChevrolet19319090
29Jennifer CobbChevrolet18929080
30Tyler HillChevrolet18834070
31Tim ViensChevrolet18024060
32Clay GreenfieldToyota13333050
33Bryant BarnhillToyota10932050
34Parker KligermanChevrolet9413050
35Norm BenningChevrolet5627050
 CWTS FOTOGALERIEGettyImages-1267576144-scaled GettyImages-1267584640-scaled GettyImages-1267584737-scaled GettyImages-1267585321-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář