NTS 12/23 – Sonoma DoorDash 250

GettyImages-1402202519

Kyle Busch za svými zády dokázal udržet Zana Smitha a dojel si pro své letošní první vítězství ve třetí nejvyšší lize NASCAR Camping World Truck Series. Dokázal tak alespoň jednou vyhrát v desáté sezóně po sobě.

Jezdci trucků se na kalifornský klasický okruh vrátili po více jak dvaceti letech. Poslední klání zde bylo odjeto v roce 1998, kdy se z výhry radoval Boris Said.

V nepříjemné situaci do Kalifornie přijel Carson Hocevar. Během minulého víkendu zažil těžkou nehodu, když do jeho roztočeného vozu tvrdě narazil Tyler Hill. Po vyšetření mu byla diagnostikována zlomenina pravé nohy a od doktorů „vyfasoval“ sádru. Po prvním tréninku mu dali doktoři NASCAR zelenou a směl se dále účastnit víkendu. A kvalifikace se mu neskutečně povedla. Zajel nejrychlejší čas a zajistil si první pole v kariéře. Nebylo mu to ale nic platné, jelikož při dalším svém pokusu přehnal snahu a o lemující zeď poškodil svůj vůz.

Díky opravám musel startovat z chvostu startovního pole, navíc po jedenácti kolech zajel do boxů a ve voze #42 ho vystřídal Daniel Suarez. Bolesti byly příliš veliké, původně byla plánovaná výměna jezdců až po konci prvního segmentu.

Suarez se díky přesedání dostal do dvou kolové ztráty. Kvůli pravidlu „Lucky Dog“ se nicméně probojoval do stejného kola jako lídr a nakonec vůz Niece Motorsports dovezl na krásném šestém místě.

Klání poznamenala velká nehoda v závěrečné fázi závodu, kdy Stewart Friesen poslal na cílové rovince do lemující zdi Joshe Bilickiho. Zeď musela být opravena a tato situace si vyžádala téměř čtvrt hodinovou červenou vlajku.

Restart proběhl dvě kola před cílem a skvělý restart předvedl Kyle Busch a hned po prvních metrech získal větší náskok. Zane Smith již ztrátu nedokázal stáhnout a na vítězného Busche ztratil více jak sekundu. Na třetím místě dojel Ty Majeski, na čtvrtém Ross Chastain a na pátém Chandler Smith.

Příští víkend se jezdci série Trucků navrátí na prašný ovál, tentokrát na Knoxville Raceway.