NTS 11/23 – Michigan Henry Ford Health System200

GettyImages-1264573562-scaled

Nekonečné klání v Michiganu ukončil až druhý overtime dojezd. Z prvního vítězství se raduje Zane Smith.

Během sto kolového klání bylo k vidění hned jedenáct žlutých fází a jedna červená. Zpomalovací fáze „spolkla“ více jak polovinu kol. A závod mohl trvat i déle. Ani závěrečný overtime se neobešel bez havárií, komisaři NASCAR však tlačil západ slunce, který už se blížil a tak nechali jezdce bojovat až do průjezdu cílovou čárou.

Situace dokonale využil Zane Smith a v posledním kole přemohl Christiana Eckese a dojel si pro své první vítězství v sérii Trucků. Pro svůj nejlepší výsledek kariéry si v Michiganu dojet Tanner Gray, který dojel třetí. Na čtvrtém místě dokončil Tyler Ankrum a na pátém Todd Gilliland.

Šampionát pokračuje příští týden v neděli na okruhu uvnitř oválu v Daytoně, kde se odehraje jediné klání na klasickém okruhu sezóny.


Playoff 11/16

1) #98-Grant Enfinger [2 vítězství, 336
2) #16-Austin Hill, [1 vítězství], 428
3) #21-Zane Smith, [1 vítězství], 386
4) #88-Matt Crafton, [1 vítězství], 342
5) #2-Sheldon Creed, [1 vítězství], 340
6) #99-Ben Rhodes, 385, -43
7) #18-Christian Eckes, 379, -49
8) #23-Brett Moffitt, 375, -53
9) #19-Derek Kraus, 330 – 98
10) #38-Todd Gilliland, 329, -99
Prozatím mimo playoff
11) #26-Tyler Ankrum, 300, -128
12) #15-Tanner Gray. 270, -158
13) #13-Johnny Sauter, 257, -171  CWTS VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní pořadíKol ve vedeníBodůBonus
1Zane SmithChevrolet10771422
2Christian EckesToyota10731350
3Tanner GrayFord107160406
4Tyler AnkrumChevrolet107140330
5Todd GillilandFord107193408
6Brett MoffittChevrolet1072205019
7Raphael LessardToyota107114300
8Derek KrausToyota10790367
9Parker KligermanChevrolet107350302
10David GravelChevrolet107120270
11Ben RhodesFord107100348
12Austin HillToyota107511349
13Tate FoglemanChevrolet107250240
14Dawson CramChevrolet107383230
15Ty MajeskiChevrolet107180220
16Johnny SauterFord10713183110
17Josh ReaumeToyota107291200
18Codie RohrbaughChevrolet107260190
19Ryan TruexChevrolet107200180
20Clay GreenfieldToyota107220170
21Tyler HillChevrolet107300160
22Jesse IwujiToyota107230150
23Matt CraftonFord10740217
24Cory RoperFord107280130
25John Hunter NemechekFord10734200
26Tim ViensChevrolet107320110
27Spencer BoydChevrolet107310100
28Jennifer CobbChevrolet10733090
29Trey Hutchens IIIChevrolet10739080
30Sheldon CreedChevrolet106812114
31Norm BenningChevrolet10636060
32Jordan AndersonChevrolet10624050
33Grant EnfingerFord1056381612
34Ray CiccarelliChevrolet10337050
35Brennan PooleToyota10017000
36Jeb BurtonChevrolet9915000
37Austin SelfChevrolet9627050
38Chandler SmithToyota591061
39Stewart FriesenToyota4921083
 CWTS FOTOGALERIEGettyImages-1264585316-scaledGettyImages-1264575274GettyImages-1264584145-scaledGettyImages-1264583438-scaledGettyImages-1264583493-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář