NTS 11/23 – Gateway Toyota 200

GettyImages-1401033472

Šampionát Camping World Truck Series pomalu míří do finále základní části a tento víkend se jezdci o body utkali na oválu World Wide Technology Raceway nedaleko St. Louis. Pro druhé vítězství sezóny si zde dojel Corey Heim.

Christian Eckes si na jeden a čtvrt mílovém oválu mířil pro své druhé vítězství kariéry, radost mu nicméně dvě kola před cílem zkazil Tanner Gray, který se roztočil v nájezdu do třetí zatáčky. Klání tak mířilo do overtime finishe.

V něm si hodně defenzivním útokem šanci na vítězství udržel Corey Heim, který svého týmového kolegu Chandlera Smithe vytlačil až téměř na boxovou zídku. Do té doby vedoucí Eckes protočil při restartu kola a musel se zpět probojovat alespoň na druhé místo.

Závod byl nakonec ukončen pod žlutou vlajkou, ve druhé zatáčce v posledním kole došlo k velké nehodě, kdy do roztočeného Carsona Hocevara tvrdě narazil Tyler Hill. „Rána“ šla do nepříjemného místa v oblasti řidiče, jezdec týmu Niece Motorsports musel být převezen do místní nemocnice, kde podstoupil rentgen pravé ruky. O výsledcích vyšetření zatím nikdo neinformoval.

Devatenáctiletý mladíček Corey Heim si tak dojel pro své druhé letošní vítězství a pro prvních padesát tisíc dolarů v rámci programu Triple Truck Challenge. Druhý skončil Eckes, třetí Chandler Smith, čtvrtý Friesen a pátý Sauter.

Překvapením klání byl Rajah Caruth, který při svém premiérovém závodu v rámci trucků dokončil na krásném jedenáctém místě.

Šampionát série trucků pokračuje příští víkend na klasickém okruhu Sonoma Raceway.