Novinka v CWTS – „Causion clock“

NASCAR Camping World Truck Series fred's 250 - Qualifying

V Charlotte probíhá tisková konference pro média, kde vedení NASCAR představuje novinky na následující sezónu 2016. Po přidání Chase formátu do dvou nižších sérií přichází i s konceptem Caution clock, který bude využíván pouze v sérii Camping World Truck Series.

Jedná se o jakýsi časovač, který automaticky po dvaceti minutách zelené fáze vyvěsí žlutou vlajku. Pokud se zelená fáze přeruší dříve díky určitým problémům na trati, tento časový úsek se opět vynuluje na dvacet minut po odmávnutí zelené vlajky. Tento system však bude zrušen na posledních dvacet kol – (díky délce okruhu na Pocono Raceway a Canadian Tire Motorsport Parku na posledních deset kol). Během této úměle vytvořené žluté fáze nebude možné využít takzvaného free-pass (první jezdec o kolo zpět se vrátí do vedoucího kola). Caution clock nebude aplikován v závodě na prašném oválu v Eldoře.

Na to jak tato novinka zvedne atraktivnost závodů si budeme muset ještě měsíc počkat. Z prvních reakcí fanoušků ale vyplývá, že toto pravidlo moc příznivců nezíská.

 

Trackbacks for this post

  1. […] novým pravidlem je ve světě fanoušků celkem kontroverzní pravidlo Causion Clock. Pro sérii Camping World Truck je zahrnuto i nové pravidlo o green-white checkered a takzvané […]

Napsat komentář