Nová Toyota ohromuje fanoušky

tojoda

Včera byl v Detroitu představen nový model Toyoty Camry pro nadcházející závodní sezónu nejvyšší série NASCAR. Podle slov vedení Toyota Motor Sales se prý jedná o snad nejagresivnější Camry ve své historii. 

Nová Toyota má samozřejmě co k do činění s lepší aerodynamikou, která značně předčí dva předchozí modely a tvůrci si slibují viditelné výsledky již v zahajovacím závodě Daytona 500. Podle slov návrhářů se jako při tvorbě každého nového modelu i tentokráte ze všeho nejvíce soustředili na přítlačnou sílu a odpor vzduchu, přitom se automobilka samozřejmě co nejvíce snaží zachovat podobnost s vozem z showroomů. Toyota Camry s označením pro rok 2018 by se přitom do prodeje měla dostat v až v srpnu.

Toyota si tak zatím udělá pěknou reklamu a prodeje snad dosáhnou předpokládaných obrátek. S problémy se přitom na druhou stranu potýká Chevrolet, který dokonce pro malé tržby stahuje z prodeje současný model Impaly SS. Jediný kdo spokojeně mlčí je tedy Ford.

Na odhalení nového závoďáku přitom nechyběli jezdci ze stáje Joa Gibbse Kyle Busch a Denny Hamlin, kteří ji v následující sezóně osedlají.

Předchozí model:
toyota2015
Úvodní fotografie: www.nascar.com

Napsat komentář