Nejen Rick Hendrick je pod palbou otázek

Také vás zajímá jak si v těchto dnech stojí Dale Earnhardt Jr.? Odpověďi na otázky jak na tom závodník je, nebo kdy se Dale vrátí za volant jsou ovšem naprosto nejasné. Lékaři, sám Dale nebo majitel týmu podávají jenom nic neříkající zprávy. Proč?

Jisté je zatím alespoň to, že Hendrick neuvažuje o trvalé výměně Dala za jiného jezdce. Veškeré obsazení osmaosmdesátky je tedy v rámci záskoků. Podle Ricka Hendricka, by neschopnost Dala závodit musela mít trvání minimálně dvou až tří let. Závodní kariéra oblíbeného jezdce tedy rozhodně nekončí. „Dale Jr. se zotavuje jak může. Všechno nejde rychle nebo hned, už mu taky není dvacet. Nemůžu nic dělat.“ Znělo z úst Ricka, který zjevně už neví jak uspokojit zvídavé novináře.

Dale Earnhardt Jr. vynechal již šest závodů, příčinou jsou zdravotní komplikace připomínající otřesy mozku. Nic s čím by bylo radno si zahrávat. V průběžném pořadí šampionátu mu v tuto chvíli bez výhry patří dvaadvacáté místo. Letošní účast v Chase se tedy pro Dala pomalu stává nereálnou a co ještě není dobré, je jezdcova fyzická kondice.

Nejhorší ze všeho je, když slyšíte lékaře jak mluví o mém zdravotním stavu. Není to dobré, rozhodně ne natolik abych se mohl bezpečně vrátit do závodního vozu. Děsí mě to, všechno to trvá až moc dlouho.“ Svěřil se tisku Earnhardt Jr.

NASCAR Sprint Cup Series Coke Zero 400 - Practice

Příznaky mohou přetrvávat.“ Znělo vyjádření Chrise Nowinskeho, odborníka na poranění hlavy a mozku. „Některé příznaky  neodezní nikdy, mozek je velmi složitý orgán, který reaguje na podněty z okolí a někdy je těžké určit co přesně problémy způsobuje.“

Co trápí majitele týmu je ale sponzorství. Sponzoři upsaní k podpoře Dala Earnhardta Jr. mají totiž trochu smůlu. Naštěstí je ale prý Jeff Gordon jako většinový záskok dostatečnou náhradou. Otázkou ale opět zůstává jak dlouho v tomto „provizoriu“ bude vše fungovat. Hendrick nadále výhledově počítá s Gordonem jako hlavním jezdcem, který má nahrazovat Dala. A to je mu i částečně vyčítáno. Prý je na dosah spousta jiných mladých nadějí, například Alex Bowman, Hendrick ale tvrdí, že si nemyslí, že by Bowman měl být budoucností vozu 88.

Vše je tedy velký začarovaný kruh. Doufejme, že se po letošní sezóně nebudeme loučit s další ikonou světa NASCAR a že svůj „odchod“ nevyhlásí kromě Tonyho Stewarta i Dale. Dnes si zkrátka nikdo ze závodníkova okolí nedovoluje odhadovat, kdy by se měl vrátit za volant.

I řidiči podléhají své zkáze, to je jako s ovocem.“ Komentoval vše Brad Keselowski. „Kariéra závodníka se snadno a rychle pokazí. Musíte si dávat pozor na každou nehodu, následky mohou být různé. Tohle je důkaz.

-861d9c7b9cbbee99

Přejeme Dalovi brzké uzdravení.

Fotografie: www.foxsports.com, www.mlive.com

Napsat komentář