Nedeľa v Homestead môže ukončiť vyše 70-ročné čakanie

Bell-vs-mcdowell

Víkendové podujatie najvyššej série NASCAR na Homestead-Miami Speedway môže prepísať históriu a ukončiť čakanie, ktoré trvá od inauguračnej sezóny v roku 1949.

Nová sezóna Cup Series odštartovala dvoma pretekmi v Daytone a len tretíkrát za 73 rokov sa v úvode nového ročníka tešili dvaja premiéroví víťazi. Michael McDowell z Front Row Motorsports sa radoval počas Daytona 500. Stal sa ôsmym pretekárom, ktorý prvý triumf získal v „najväčších amerických pretekoch“. Podarilo sa mu to pri jeho 358. štarte, čo je druhý najvyšší počet pred prvou výhrou. O týždeň neskôr sa ovál v Daytone zmenil na okruh so 14 zákrutami, kde len päť kôl v čele stačilo na premiérové víťazstvo v NCS Christopherovi Bellovi. Jazdec Joe Gibbs Racing sa stal prvým víťazom pretekov Cup Series z Oklahomy.

Ford 400

Teraz sa však ponúka možnosť, ktorá sa nestala vyše 70 rokov. Po druhýkrát v histórii sa totiž zo svojho prvého triumfu môžu radovať pretekári v troch úvodných podujatiach sezóny v rade. Len inauguračná sezóna v roku 1949 totiž ponúkla túto situáciu. V spomínanom roku to bolo dokonca v úvodných piatich. Svoje premiérové výhry získali Jim Roper (Charlotte), Red Byron (Daytona B&R), Bob Flock (Occoneechee), Chris Turner (Langhome) a Jack White (Hamburg). Tri a viac nových mien na listine víťazov v rade sa okrem toho objavili už len dvakrát v sezóne 1950. Na prelome mája a júna si pre prvú výhru v NASCAR prišli Bill Rexford, Bill Blair a Jimmy Florian. V septembri to zopakovali Johnny Mantz, Fonty Flock a Leon Sales.

Tento víkend na Homestead-Miami Speedway sa predstaví šestnástka pretekárov, ktorá čaká na svoju prvú výhru v NASCAR Cup Series. Budú to však mať nesmierne náročné, v štartovom poli nechýba trojnásobný šampión pretekov Denny Hamlin. Okrem neho štartujú aj ďalší piati predošlí víťazi z Homestead.

 

Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář