NCS 9/36 – Bristol Food City presents the Supermarket Heroes 500

GettyImages-1238535625-scaled

Pěti set kolové šílenství v „The Last Great Colosseum“ vyhrál Brad Keselowski.

Poprvé v letošní sezóně zavítali jezdci na krátký ovál. A bylo to znát na počtu žlutých fází, kterých se vyskytlo hned sedmnáct a spolkly více jak sto kol. V polovině klání jsme se dočkali i desetiminutové červené vlajky, když se na zadní rovince roztočil po kontaktu s Jimmiem Johnsonem Ricky Stenhouse Jr. Do něho pak narazilo dalších osm vozů.

Poslední restart proběhl pět kol před cílem a o vítězství sváděli krásný souboj Joey Logano a vítěz minulého závodu v Charlotte Chase Elliott. Souboj bok po boku vyústil ke ztrátě kontroly nad vozem Elliotta a přitlačil Logana ke zdi. Oba jezdci pak s velkým poškozením pokračovali ale propadli se až na jednadvacáté a dvaadvacáté místo.

Vedení v tu chvíli převzal Brad Keselowski a nic mu nebránilo dojet si pro své druhé letošní vítězství a dvaatřicáté ve své kariéře. Druhý nakonec dojel Clint Bowyer a třetí Jimmie Johnson.¨

Šampionát pokračuje v neděli pěti set mílovým kláním na Atlanta Motor Speedway. Zelená vlajka by měla zavlát ve 21:22 našeho času.
 MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Brad KeselowskiFord50011155010
2Clint BowyerFord500230405
3Jimmie JohnsonChevrolet500240351
4Kyle BuschToyota5007100396
5Erik JonesToyota500150353
6Austin DillonChevrolet500200310
7Kurt BuschChevrolet500120300
8William ByronChevrolet500130334
9Christopher BellToyota500350280
10Bubba WallaceChevrolet500360270
11Kevin HarvickFord500803913
12Ryan PreeceChevrolet500330250
13John Hunter NemechekFord500180240
14Michael McDowellFord500250230
15Ryan NewmanFord500170220
16Matt KensethChevrolet500140210
17Denny HamlinToyota500101313212
18Daniel SuarezToyota500370190
19Timmy HillToyota50038000
20Martin Truex Jr.Toyota50050170
21Joey LoganoFord500322913
22Chase ElliottChevrolet5006883520
23Chris BuescherFord496190151
24Brennan PooleChevrolet494340130
25J.J. YeleyChevrolet49240000
26Garrett SmithleyChevrolet48931000
27Quin HouffChevrolet483280100
28B.J. McLeodChevrolet47739000
29Aric AlmirolaFord47020157
30Gray GauldingFord45630070
31Matt DiBenedettoFord45694104
32Corey LaJoieFord37532050
33Joey GaseChevrolet30227000
34Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet22816052
35Cole CusterFord22822020
36Tyler ReddickChevrolet22821010
37Alex BowmanChevrolet22811010
38Bayley CurreyChevrolet20326000
39Ty DillonChevrolet20129010
40Ryan BlaneyFord199460109
 MEC FOTOGALERIEGettyImages-1238299462-scaledGettyImages-1238539224GettyImages-1238536659-scaledGettyImages-1238540236-scaledlogano-elliott-bristolFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář