NCS 7/36 – Bristol Food City Dirt Race

GettyImages-1309816364-scaled

Návrat po více jak padesáti letech na hliněný povrch se nejvíce vydařil Joeymu Loganovi a v overtime finishy si dojel pro první výhru. V letošní sezóně tak vyhrál každý závod jiný jezdec.

Díky hlíně jsme neplánovaně během klání oprášili i jedno starší pravidlo, konkrétně restarty v jedné řadě. Hliněný povrch po pár kolech byl tak vyschlý, že prach při dvouřadovém restartu byl příliš velký a nebylo téměř nic vidět a vedlo to k jedné větší kolizi.

Úvodní část se povedla Martinu Truexovi a vyhrál první segment. Pak začal mít problémy s pneumatikami a na vedoucí špičku začal pomalu ztrácet.

Hned během prvních kol se do potíží s přehříváním motoru dostal Kyle Busch a propadl se do kolové ztráty.

Závěrečnou žlutou fázi zapříčinil tři kola před koncem Mike Marlan a o vítězi se rozhodovalo v overtime finishy. Ten se příliš nepovedl Hamlinovi a Truexovi a Joey Logano si poměrně v klidu dojel pro své letošní první vítězství. Druhý nakonec dokončil Ricky Stenhouse Jr. a třetí protnul šachovnicovou vlajku Denny Hamlin.

Vedení oválu během závodu potvrdilo, že se i v nadcházející sezóně pojede na jaře na hliněném povrchu.

Šampionát si tento víkend dá velikonoční pauzu a týden nadcházející nás čeká první noční klání sezóny na Martinsville Speedway.