NCS 6/36 – Darlington Toyota 500

GettyImages-1226113432-scaled

Díky pandemii koronaviru jsme se hned tři dny po dojetí posledního klání dočkali dalšího. Opět na Darlington Raceway a opět to byla skvělá podívaná.

Počasí si s jezdci v Jižní Karolíně pěkně pohrávalo. Po přesunutí závodu Xfinity Series se vedení šampionátu rozhodlo posunout start středeční utkání nejvyšší ligy o dvě hodiny dříve. Nicméně kvůli velké přeháňce se stejně odstartovalo až v původní plánovaný čas. I během závodu několik jezdců hlásilo drobné přeháňky, vždy se však jedno jen o pár kapek.

Nejlépe měl k výhře nakročeno Clint Bowyer, vyhrál oba segmenty ale poté doplatil na pomačkanou karoserii svého vozu, která zapříčinila prasknutí pneumatiky a neovladatelný smyk. Nakonec se musel smířit s dvaadvacátou příčkou v cíli.

Dvacet kol před koncem neodhadl Kyle Busch na cílové rovince vzdálenost a v plné rychlosti poslal Chase Elliotta do vnitřní lemující zdi. Za to si od Elliotta vysloužil zdvihnutý prostředníček.. Po klání se Kyle Busch omluvil celému týmu a samotnému Elliottovi.

Tato šlamastika přivedla jezdce do pomalé fáze, během které se opět vydatně rozpršelo a závod byl ukončen. Díky tomu si pro svoji druhou výhru v letošní sezóně dojel Denny Hamlin. Druhý byl klasifikován jeho týmový kolega Kyle Busch a třetí Kevin Harvick.

Šampionát pokračuje již tuto neděli nejdelším závodem roku Cola Cola 600 na Charlotte Motor Speedway. Během tohoto klání se můžeme těšit i kvalifikaci. Ta by měla odstartovat v neděli ve 20:00 a samotný závod pak o půlnoci z neděle na pondělí.