NCS 5/36 – Atlanta Folds of Honor QuikTrip 500

Prvé preteky Cup Series na zrekonštruovanej Atlanta Motor Speedway ponúkli rekordný počet zmien na čele a piateho rôzneho víťaza tejto sezóny.

Podobne, ako aj v ostatných sériách počasie zrušilo kvalifikačné boje. Z prvého miesta štartoval víťaz z minulého víkendu Chase Briscoe. Celé preteky boli poznačené častými zmenami lídra a zaznamenali sme ich nakoniec rekordných 46. Ani pretekárom v čele sa nevyhýbali problémy a na prvom mieste dostali defekt Stenhouse Jr. či Chastain. Ani jeden segment sa nekončil pod zelenou vlajkou.

V pohodovom tempe si tak pre segmentové úspechy prišli Byron a Blaney. V 146. kole sme dokonca videli Big One, do ktorej bolo zapojených dvanásť áut. Záverečná časť už bola pokojnejšia, žlté vlajky zaviali len trikrát, pre incident na trati dokonca len v dvoch prípadoch. A práve krátko po poslednom reštarte dokázal Bubbu Wallacea predbehnúť William Byron a prišiel si pre svoju prvú výhru v sezóne 2022.

Celý kolotoč NASCAR sa najbližší víkend presúva do Austin v Texase, kde sa bude pretekať na klasickom okruhu Circuit of the Americas.

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

NCS - Atlanta

MEC FOTOGALERIE

NASCAR Cup Series Folds of Honor QuikTrip 500 NASCAR Cup Series Folds of Honor QuikTrip 500 NASCAR Cup Series Folds of Honor QuikTrip 500 NASCAR Cup Series Folds of Honor QuikTrip 500

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: NextGen na novej Atlante s prepisom rekordov […]

Napsat komentář