NCS 35/36 – Martinsville Xfinity 500

GettyImages-1350467227-scaled

Předposlední závod sezóny Cup Series na Martinsville Speedway vyhrál Alex Bowman.

Závěr závodu se nesl v krásném souboji kolo na kolo mezi Hamlinem a Bowmanem. Bowman však svoji snahu pět kol před cílem přehnal a lehkých kontaktem roztočil Hamlina v nájezdu do třetí zatáčky. To znamenalo poslední žlutou fázi (celkem patnáctou) a klání směřovalo do overtime finishe.

V něm si Bowman dokázal pohlídat dotahujícího Kyla Busche a s náskokem půl sekundy protnul cílovou čáru. Hamlinovi se vůbec nelíbil incident s Bowmanem a jel si to s ním vyřídit na přední rovinku, kde se mu snažil zabránit v oslavném burnoutu.


Frustrovaný byl i Kyle Busch, kterého po dojezdu do cíle sestřelil Brad Keselowski. K pěstním ani verbálním soubojům však ani v jednom případě nedošlo..

Klání v Martinsville bylo zároveň posledním v Round of 8 a rozhodlo se o postupujícím kvartetu do finále ve Phoenixu. Díky dvou výhrám měl postup zajištění Kyle Larson, výhrou úvodních segmentů si postup na body zajistil i Chase Elliott. Hamlin po hodinách nakonec dokončil na čtyřiadvacátém místě, přesto si díky bodovému náskoku postup zajistil také. O poslední volné místo se celou dobu přetahovali týmový kolegové Martin Truex Jr. a Kyle Busch. Díky čtvrtému místu Truexe Kyle Busch nakonec ztratil tři body a s postupem do finále se musel rozloučit. Další nepostupující je Penskeho trio Keselowski, Logano a Blaney.

O vítězi šampionátu se rozhodne v neděli a přímí přenos můžete sledovat na televizní stanici Nova Sport 4 od 21:25.
 MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Alex BowmanChevrolet5011395212
2Kyle BuschToyota50170427
3Brad KeselowskiFord50160439
4Martin Truex Jr.Toyota501494815
5William ByronChevrolet5011104715
6Aric AlmirolaFord501230376
7Kurt BuschChevrolet501100311
8Erik JonesChevrolet501280290
9Chris BuescherFord501150280
10Joey LoganoFord50159292
11Ryan BlaneyFord50180260
12Kevin HarvickFord50190250
13Austin DillonChevrolet501145284
14Kyle LarsonChevrolet501177329
15Matt DiBenedettoFord501210220
16Chase ElliottChevrolet50122894120
17Christopher BellToyota501120244
18Tyler ReddickChevrolet501180190
19Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet501250180
20Anthony AlfredoFord501320170
21Corey LaJoieChevrolet501290160
22Chase BriscoeFord501220150
23Cole CusterFord501240140
24Denny HamlinToyota5013103196
25Bubba WallaceToyota501170120
26Michael McDowellFord499190110
27Ross ChastainChevrolet498160100
28Daniel SuarezChevrolet49820090
29B.J. McLeodFord49630000
30Cody WareChevrolet49531000
31Justin HaleyChevrolet49235000
32Ryan NewmanFord49127050
33Garrett SmithleyChevrolet49037000
34Quin HouffChevrolet48336030
35Josh BilickiFord48333000
36Ryan PreeceChevrolet41426010
37Timmy HillToyota20638000
38Joey GaseChevrolet1034000
 MEC FOTOGALERIEGettyImages-1350481099-scaledGettyImages-1350481033-scaledGettyImages-1350490112-scaledGettyImages-1350491024-scaledGettyImages-1350499730-scaledGettyImages-1350504370-scaledGettyImages-1350503471-scaledGettyImages-1350503088-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář