NCS 19/36 – Kansas Super Start Batteries 400

GettyImages-1257863698-scaled

Netradičně ve čtvrtek v noci odstartoval víkend na Kansas Speedway kláním nejvyšší ligy NASCAR. Popáté se z výhry v letošní sezóně raduje Denny Hamlin.

Hamlin se dostal do vedení třináct kol před koncem, když nádherným předjížděcím manévrem po vnějšku předjel Kevina Harvicka. Pro jezdce Joe Gibbs Racing to je třetí vítězství na tomto jeden a půl mílovém oválu a dvaačtyřicáté v jeho Cup Series kariéře.

Nakonec se před Harvicka dostali ještě Brad Keselowski a Martin Truex Jr.

Během klání se odehrály dvě velké nehody. Do té první se přimotal Matt DiBenedetto, Jimmie Johnson a Joey Logano. V té druhé pak velkou ránu do vnitřní lemující zdi absolvoval Ryan Preece. Z děsivě vypadající nehody vyvázl naštěstí bez zranění.

Šampionát pokračuje příští týden na oválu New Hampshire Motor Speedway. Zelená vlajka zavlaje v neděli ve 21:00.

Playoff pořadí 19/26

1) #11-Denny Hamlin [5 vítězství], 634
2) #4-Kevin Harvick [4 vítězství], 763
3) #2-Brad Keselowski [2 vítězství], 666
4) #22-Joey Logano [2 vítězství], 609
5) #12-Ryan Blaney [1 vítězství], 663
6) #9-Chase Elliott [1 vítězství], 630
7) #19-Martin Truex, Jr. [1 vítězství], 602
8) #88-Alex Bowman [1 vítězství], 539
9) #3-Austin Dillon [1 vítězství], 438
10) #41-Cole Custer [1 vítězství], 352
11) #10-Aric Almirola, 576, -187
12) #18-Kyle Busch, 562, -201
13) #1-Kurt Busch, 561, -202
14) #14-Clint Bowyer, 484, -279
15) #21-Matt DiBenedetto, 477, -286
16) #24-William Byron, 452, -311
Zatím mimo:
17) #8-Tyler Reddick, 442, -321
18) #20-Erik Jones, 440, -323
19) #48-Jimmie Johnson, 434, -329
20) #43-Bubba Wallace, 352, -411     MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

 

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Denny HamlinToyota26710575616
2Brad KeselowskiFord2677305116
3Martin Truex Jr.Toyota2675444511
4Kevin HarvickFord26719429
5Erik JonesToyota267210375
6Aric AlmirolaFord267304211
7Cole CusterFord267240300
8Alex BowmanChevrolet26766312
9Kurt BuschChevrolet26790280
10William ByronChevrolet2671527270
11Kyle BuschToyota2678524216
12Chase ElliottChevrolet267110261
13Tyler ReddickChevrolet267230295
14Clint BowyerFord267190230
15Ty DillonChevrolet267360220
16Michael McDowellFord267270210
17Matt KensethChevrolet267140200
18Daniel SuarezToyota267370190
19John Hunter NemechekFord266300180
20Ryan BlaneyFord2664153316
21Corey LaJoieFord266310160
22J.J. YeleyFord26528000
23Christopher BellToyota264220140
24Quin HouffChevrolet260320130
25Josh BilickiChevrolet26033000
26Garrett SmithleyChevrolet26026000
27Austin DillonChevrolet251160100
28Ryan NewmanFord25118090
29Joey GaseFord25134000
30Brennan PooleChevrolet21929070
31Reed SorensonChevrolet21639060
32Jimmie JohnsonChevrolet20020072
33Chris BuescherFord18213040
34Ryan PreeceChevrolet18135030
35Joey LoganoFord17622720
36Matt DiBenedettoFord17512010
37Bubba WallaceChevrolet17017010
38Timmy HillToyota11638000
39B.J. McLeodChevrolet6640000
40Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet5825010
 MEC FOTOGALERIEGettyImages-1257858939-scaledGettyImages-1257870534-scaledGettyImages-1257878996-scaledGettyImages-1257887339-1-scaledGettyImages-1257887395-scaledGettyImages-1257892369-scaledGettyImages-1257879669-scaledGettyImages-1257880562-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář