NCS 13/36 – Talladega Geico 500

GettyImages-1251384715-scaled

Talladega opět nezklamala a o vítězství rozhodlo 0,007 sekundy!

Nedlouho poté, co byl závod v neděli přesunut na následující den, začali titulní stránky sportovních zpravodajství zaplavovat informace, že v garáži jediného afro-amerického závodníka Darrella Wallace Jr. byla nalezena oprátka. „Bubba“ se v minulých dnech zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství. Zároveň se hodně vyjadřoval k smrti George Floyda. Vedení NASCAR zástavu z doby občanské války nakonec skutečně zakázalo. Několik hodin před startem závodu však bylo k vidění letadlo, které nad oválem přelétlo se zavěšenou vlajkou. Situaci s oprátkou již řeší FBI.

Všichni jezdci se pochopitelně Bubby zastávají a před závodem tlačili jeho vůz na čelo startovního roštu.

Ani odloženému klání se nevyhnula nepřízeň počasí a před koncem prvního segmentu ovál zkropila silná přeháňka. Vysoušení tratě trvalo nakonec necelou hodinu.

Pěti set mílovému závodu se vyhnula velká „The Big One“, za to jsme byli svědky hned šestapadesáti výměn na prvním místě mezi devatenácti jezdci. Jedná se o rekord od roku 2011, kdy skončila éra jízdy v „tandemech“.

Nejvíce kol ve vedení strávil Ryan Blaney, a byl to právě on, kdo v overtime finishy protnul cílovou čáru první. Sedm tisícin vteřiny za ním zaostal Ricky Stenhouse Jr.. Jako třetí se cílem „pozadu“ prohnal Aric Almirola.

Pro Blaneyho je to první letošní výhra a čtvrtá v nejvyšší lize Cup Series. Obhájil tak loňské podzimní vítězství v Talladeze.

Šampionát pokračuje tento týden double-headerem v Poconu. Sobotní klání na 325 mil odstartuje ve 21:30, nedělní 350 mílové pak ve 22:00.