NCS 11/36 – Kansas Buschy McBusch Race 400

GettyImages-1315897747-scaled

Závod v Kansasu byl již jedenáctý v sezóně a my jsme se dočkali desátého různého vítěze. Stal se jím narozeninový oslavenec Kyle Busch.

Nově šestatřicetiletý Busch, za pomoci svého týmového kolegy Martina Truexe, nejlépe zvládl závěrečný restart dvě kola před cílem a dojel si pro své osmapadesáté vítězství kariéry. Prodloužil tak svoji šňůru vítězství v každé sezóně, které se účastnil na full-time. Tato šňůra trvá od roku 2005, tedy sedmnáct sezón.

Nejvíce zklamaným jezdcem je Kyle Larson, který na čele strávil polovinu závodu, závěrečný restart se mu však nevyvedl, dostal se do kontaktu s Ryanem Blaneyem a klání dokončil na devatenácté příčce.

Dalším smolařem byl Denny Hamlin, který se vlastní chybou z prvního místa na výjezdu z poslední zatáčky dostal do vnější lemující zdi a musel neplánovaně na pitlane. Nakonec dokončil na dvanácté pozici.

Šampionát se o víkendu přestěhuje na Darlington Raceway, kde bude k vidění takzvaný Throwback Weekend a na vozech uvidíme legendární zbarvení vozů z historie. Zelená čtyř set mílového závodu zavlaje v neděli ve 21:30 našeho času.
 MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

PoziceJezdecZnačkaOdjetých kolStartovní poziceKol ve vedeníBodůBonus
1Kyle BuschToyota2679205919
2Kevin HarvickFord26740405
3Brad KeselowskiFord2671724814
4Matt DiBenedettoFord26750330
5Chase ElliottChevrolet2671704311
6Martin Truex Jr.Toyota267150354
7Tyler ReddickChevrolet2671104111
8Chris BuescherFord2671613290
9William ByronChevrolet26720346
10Austin DillonChevrolet26760270
11Daniel SuarezChevrolet267210260
12Denny HamlinToyota2672073510
13Michael McDowellFord26730240
14Ross ChastainChevrolet267240230
15Kurt BuschChevrolet267280220
16Ryan NewmanFord267140210
17Joey LoganoFord267290200
18Alex BowmanChevrolet267250190
19Kyle LarsonChevrolet267321323719
20Chase BriscoeFord267190170
20Chase BriscoeFord267190170
21Ryan BlaneyFord26770248
22Austin CindricFord26738000
23Anthony AlfredoFord266220140
24Cole CusterFord266100130
25Erik JonesChevrolet266270120
26Bubba WallaceToyota266130110
27Corey LaJoieChevrolet265260100
28Christopher BellToyota26580123
29Aric AlmirolaFord26418080
30Justin HaleyChevrolet26331000
31B.J. McLeodFord26030000
32Ryan PreeceChevrolet25912050
33Garrett SmithleyChevrolet25936000
34Ricky Stenhouse Jr.Chevrolet258232330
35Joey GaseChevrolet25835000
36Cody WareChevrolet25733000
37Quin HouffChevrolet25634010
38Matt MillsFord25539000
39Josh BilickiFord25037010
 MEC FOTOGALERIEGettyImages-1315899684-scaledGettyImages-1315901204-scaledGettyImages-1315916243-scaledGettyImages-1315917311-scaledGettyImages-1315918182-scaledGettyImages-1315920592-scaledFotografie: NASCARmedia

Napsat komentář